Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

30 maja - kościelna zbiórka na rzecz powodzian

0
Podziel się:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik zwrócił
się z apelem do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie, by w niedzielę 30 maja została
przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na rzecz powodzian.

bEJngTOt

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik zwrócił się z apelem do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie, by w niedzielę 30 maja została przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na rzecz powodzian.

"Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski" - napisał abp Józef Michalik w liście do biskupów, apelując o pomoc dla poszkodowanych przez powódź. Zachęcił też do modlitwy w intencji powodzian i ludzi niosących im pomoc.

Jak informuje abp Michalik, zebrane w diecezjach ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Organizacja ta przekazała dotąd 400 tys. zł do Caritas diecezjalnych, które pomagają mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską. Pomóc powodzianom można również, wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod nr 72 052 (2,44 zł z VAT) lub wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Polska: Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: "Powódź Południe".

bEJngTOv

Polski Czerwony Krzyż również ogłasza zbiórkę środków finansowych na pomoc powodzianom. Pieniądze można wpłacać na konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem "Powódź 2010" - poinformowała PAP Katarzyna Stępińska z PCK.

Pomóc można także przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy.

Obecnie najbardziej potrzebne są: środki czystości, środki dezynfekcyjne, wiadra, łopaty, rękawice gumowe, kalosze, peleryny, kurtki przeciwdeszczowe, ubrania robocze koce, śpiwory, materace, miotły, ręczniki, pościel, worki na śmieci, pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (np. dżemy, konserwy, cukier, herbata, itp.), a także woda pitna niegazowana.

W Warszawie dary można przynosić na ul. Mokotowską 14 codziennie od godz. 10 - 18, w weekend od godz. 10-17, a w Krakowie na ul. Studencką 19, codziennie do godz. 19. (PAP)

bEJngTOB

skz/ bno/ woj/

bEJngTOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)