Notowania

iran
08.11.2009 18:00

33 ofiary śmiertelne grypy A(H1N1) w Iranie

Zamknięto wiele szkół. Zakazano udziału w tzw. mniejszej pielgrzymce do Mekki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daveparker/CC/flickr)

33 Irańczyków zmarło zaraziwszy się grypą A/H1N1 - poinformował dziennik _ Etemad _, powołując się na ministerstwo zdrowia. Według tego źródła na nową grypę cierpi obecnie w Iranie 2153 osób.

Agencja AFP pisze, że w minionym tygodniu irańska minister zdrowia Marzija Wahid Dastdżerdi informowała, że każdego tygodnia wirusem nowej grypy zaraża się od 3 do 4 tysięcy ludzi.

Irańskie władze podjęły działania mające zapobiec rozprzestrzenianiu się A(H1N1_. M.in. zamknięto wiele szkół lub poszczególnych klas w szkołach.

Chcąc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa nowej grypy A/H1N1, Iran zakazał tego lata swoim obywatelom udziału w tzw. mniejszej pielgrzymce do Mekki (umra), popularnej w czasie ramadanu, który w tym roku rozpoczynał się w trzeciej dekadzie sierpnia.

Umra jest pielgrzymką indywidualną, w którą można udać się w dowolnym momencie roku. Inaczej jest z najważniejszą pielgrzymką, hadżem, w którą wierni udają się w określonym momencie - w tym roku 19 listopada.

Władze Iranu zakazały udziału w niej osobom powyżej 65. i poniżej 12. roku życia, ludziom cierpiącym na choroby płuc i serca oraz kobietom w ciąży.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Turcja: Rośnie liczba ofiar nowej grypy ]( http://news.money.pl/artykul/turcja;rosnie;liczba;ofiar;nowej;grypy,111,0,555375.html )
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz