Notowania

wiadomości
09.03.2012 08:18

34 poszkodowanych w katastrofie kolejowej nadal w szpitalach

34 poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami nadal przebywa w szpitalach - poinformowało w piątek biuro prasowe Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*34 poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami nadal przebywa w szpitalach - poinformowało w piątek biuro prasowe Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. *

Osoby hospitalizowane znajdują się w 16 szpitalach. Nadal najwięcej rannych, bo siedmioro, jest w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, po czterech pacjentów przebywa w Krakowie, Częstochowie, po trzech w Zawierciu i Tarnowie, po dwóch w Piekarach Śląskich, Czerwonej Górze k. Kielc, Dąbrowie Górniczej.

Pojedyncze osoby są także w Myszkowie, Busku Zdroju, Jędrzejowie, Miechowie, Kielcach, Gdańsku, Siemianowicach Śląskich.

Pod opieką lekarzy na oddziałach intensywnej terapii znajdują się trzy osoby, m.in. pacjent przewieziony ze szpitala św. Barbary do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych, z czego 34 jest jeszcze w szpitalach. (PAP)

ktp/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz