Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

36 tys. dzieci wzięło udział w konkursie nt. bezpieczeństwa na wsi

0
Podziel się:

Ponad 36 tys. uczniów szkół podstawowych z całej Polski wzięło udział w II
Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci nt. bezpieczeństwa na wsi. Konkurs odbywał się pod
patronatem ministra rolnictwa i prezesa KRUS.

Ponad 36 tys. uczniów szkół podstawowych z całej Polski wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci nt. bezpieczeństwa na wsi. Konkurs odbywał się pod patronatem ministra rolnictwa i prezesa KRUS.

Finał konkursu plastycznego "Bezpiecznie na Wsi - czy upadek to przypadek?" odbył się w piątek w Sejmie. W Sali Kolumnowej zebrali się laureaci, ich rodzice oraz przedstawiciele szkół, które brały udział w kampanii.

Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym. Kampania skierowana była do uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz IV-VI. Uczniowie mieli wykonać prace w dowolnej technice plastycznej o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom podczas pracy i zabawy na wsi.

Pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Wasiak z II klasy Szkoły Podstawowej im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, gm. Grabów w woj. łódzkim oraz Natalia Grębska z IV klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słupi w woj. łódzkim. Pozostałe miejsca oraz wyróżnienia dostały dzieci m.in. z województw: pomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego i warmińsko - mazurskiego.

Laureaci otrzymali: laptopy, notebooki, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp4, namioty, plecaki i zestawy przyborów plastycznych. Ufundowali je m.in. prezes KRUS i Państwowa Inspekcja Pracy.

"Narysowałam sytuacje, w których dzieci mogłyby spaść. Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałam" - powiedziała laureatka w najstarszej grupie wiekowej Natalka Grębska.

Jak mówił prezes KRUS Artur Brzóska, dzięki takim konkursom upowszechniania jest idea bezpieczeństwa dzieci mieszkających na wsi. "Najważniejszym zadaniem dorosłych jest nieustanne czuwanie nad dziećmi, zwłaszcza najmłodszymi. Niezwykle istotnym jest także przyzwyczajanie dzieci do zwracania uwagi na zagrożenia, które pojawiają się w gospodarstwie wiejskim" - powiedział.

"To jest promocja na przyszłość. Mam nadzieję, że młode pokolenie będzie również wspaniałym pokoleniem rolników, które standardy bezpieczeństwa pracy w swoim gospodarstwie będzie stawiało bardzo wysoko" - dodała Zastępca Głównego Inspektora Pracy Małgorzata Kwiatkowska. (PAP)

mick/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)