Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

3 tys. policjantów modliło się na Jasnej Górze

0
Podziel się:

3 tys. policjantów modliło się na Jasnej Górze w intencji poległych
podczas służby oraz za swoje bezpieczeństwo i przyszłość zawodu - poinformowało w niedzielę biuro
prasowej Jasnej Góry.

bEswMKAB

3 tys. policjantów modliło się na Jasnej Górze w intencji poległych podczas służby oraz za swoje bezpieczeństwo i przyszłość zawodu - poinformowało w niedzielę biuro prasowej Jasnej Góry.

Uczestnikami 12. Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego byli funkcjonariusze i pracownicy policji, emeryci policyjni, rodziny policyjne, a także członkowie stowarzyszeń policyjnych, m.in. "Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939". Na Jasną Górę dotarli również przedstawiciele garnizonów policji z kraju oraz Komendy Głównej Policji.

Tradycyjnym punktem programu była modlitwa przy płaskorzeźbie "Gloria Victis" - "Chwała Zwyciężonym!", która znajduje się w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tablica jest poświęcona pamięci ponad 12 tys. policjantów pomordowanych na Wschodzie w czasie II wojny światowej. Ufundowana m.in. ze składek policjantów została wmurowana w ścianę kaplicy podczas pierwszej Pielgrzymki Policji w 2002 roku.

bEswMKAD

W niedzielę oprócz policjantów spotkało się w sanktuarium również ok. 30 tys. katechetów z całego kraju w ramach pierwszej Narodowej Pielgrzymki Katechetów w Roku Wiary na Jasnej Górze. Pielgrzymi przybyli pod hasłem "Bądźcie zawsze gotowi do obrony".(PAP)

ktp/ abe/

bEswMKBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)