Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

40 tys. osób z Serbii i Czarnogóry popiera w internecie Kadafiego

0
Podziel się

Prawie 40 tysięcy internautów z Serbii i Czarnogóry wyraziło na portalu
Facebook swe poparcie dla libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, przypominając przy tym
11-tygodniowe bombardowanie Serbii przez NATO na początku 1999 roku.

bEigbwCZ

Prawie 40 tysięcy internautów z Serbii i Czarnogóry wyraziło na portalu Facebook swe poparcie dla libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, przypominając przy tym 11-tygodniowe bombardowanie Serbii przez NATO na początku 1999 roku.

"Stop agresji UE i USA! Wolność dla Libii!" - głosi wpis na stronie zatytułowanej "Poparcie serbskiego narodu dla Muammara Kadafiego". "Popatrzcie jak strzelali do cywilów w Serbii! Teraz robią to samo w Libii" - pisze inny internauta.

Tylko we wtorek swoje poparcie dla Kadafiego wyraziło 35,8 tys. internautów; część z nich zamieściła nagrania wideo z bombardowania Serbii w 1999 roku.

bEigbwDb

W Czarnogórze ponad 1700 osób przekazało w internecie słowa otuchy dla libijskiego dyktatora. "Generale, trzymaj się!", "Nie pozwól, aby demon-kracja weszła do twojego domu" - czytamy na stronie Facebooka zatytułowanej "Kadafi, nasz bracie, Czarnogóra stoi u twego boku".

Wpisy na Facebooku w Serbii i Czarnogórze pojawiły się po rozpoczęciu w sobotę przez koalicję USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady i Włoch operacji "Świt Odysei", mającej powstrzymać ataki wojsk Kadafiego na ludność cywilną Libii.

Na wiosnę 1999 roku NATO bombardowało przez 78 dni Jugosławię, w skład której w owym czasie wchodziła Serbia i Czarnogóra, aby zmusić ówczesnego prezydenta Slobodana Miloszevicia do zaprzestania czystek etnicznych w Kosowie wobec ludności albańskiej. (PAP)

jo/ ap/

bEigbwDh

8616568

bEigbwDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)