Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

47. Festiwal w Opolu w dniach 10 - 12 września

0
Podziel się

47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w Opolu w dniach 10-12
września. Organizatorzy imprezy - władze Opola i TVP - podpisali w tej sprawie porozumienie -
powiedział PAP dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu, Rafał Poliwoda.

bEiAlDIl

47. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w Opolu w dniach 10-12 września. Organizatorzy imprezy - władze Opola i TVP - podpisali w tej sprawie porozumienie - powiedział PAP dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu, Rafał Poliwoda.

Pierwotnie festiwal miał się odbyć w czerwcu, jednak po katastrofie smoleńskiej i ogłoszeniu przedterminowych wyborów prezydenckich TVP zdecydowała, żeby przenieść imprezę na inny termin.

Tegoroczny festiwal będzie pierwszym w historii imprezy, który nie odbędzie się w czerwcu lub maju - jak to było do tej pory. Tylko raz w historii festiwal został w ogóle odwołany - stało się tak w 1982 roku podczas stanu wojennego.

bEiAlDIn

W tym roku dodatkowo polskie piosenki nie zabrzmią w amfiteatrze, lecz na terenie kampusu Politechniki Opolskiej. Opolski amfiteatr przechodzi obecnie gruntowny remont i modernizację. Święto piosenki wróci na swoje miejsce w przyszłym roku - termin oddania obiektu do użytku to wiosna 2011.

Miejski Ośrodek Kultury w Opolu rozstrzygnął już przetarg na festiwalową scenę i widownię, którą trzeba będzie zbudować w kampusie, na placu apelowym b. jednostki wojsk pancernych. "Koszt budowy sceny i widowni na 3,5 tys. osób to prawie 850 tys. zł. Podpisaliśmy już porozumienie z wykonawcą o opóźnionej realizacji zadania" - zaznaczył Poliwoda.

Zaznaczył, że przesunięcie terminu nie rodzi żadnych skutków finansowych dla miasta. "W momencie decyzji o przeniesieniu terminu, zawiesiliśmy pewne prace, które teraz wznawiamy. Powstaje projekt, działamy dalej, a wykonawca bez problemu zaakceptował nową datę" - wyjaśnił dyrektor.

Zadaszona scena, która powstanie w kampusie, ma mieć szerokość 50 metrów. Jej wymiary i wstępny projekt zostały dostosowane do festiwalowej scenografii, której założeń organizatorzy na razie nie ujawniają.

bEiAlDIt

Nie wiadomo także prawie nic o programie imprezy - poza tym, że tradycyjnie odbędą się konkursy Debiutów, Premier i jeden koncert tematyczny. Według nieoficjalnych informacji, na tegorocznym festiwalu zaplanowano widowisko z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. Utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego ma zaśpiewać m.in. duet Paweł Kukiz - Maciej Maleńczuk.(PAP)

jsz/ hes/ mhr/

bEiAlDIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)