Notowania

2010
24.11.2009 16:14

4 grudnia decyzja o lokalizacji Forum Ekonomicznego 2010

4 grudnia Rada Programowa Forum Ekonomicznego zdecyduje, gdzie zostanie zorganizowana przyszłoroczna edycja tej imprezy. Do tej pory główne części spotkania odbywały się w gmachu Pijalni Głównej w Krynicy (woj. małopolskie). Na przyszły rok planowane jest jednak rozpoczęcie remontu tego budynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*4 grudnia Rada Programowa Forum Ekonomicznego zdecyduje, gdzie zostanie zorganizowana przyszłoroczna edycja tej imprezy. Do tej pory główne części spotkania odbywały się w gmachu Pijalni Głównej w Krynicy (woj. małopolskie). Na przyszły rok planowane jest jednak rozpoczęcie remontu tego budynku. *

Jak poinformował PAP we wtorek przewodniczący rady Zygmunt Berdychowski, Krynica nie dysponuje innym budynkiem, który mógłby spełnić taką funkcję. "Oczekuję na inwestycje ze strony samorządu województwa małopolskiego i Krynicy, choćby tymczasowe, które pozwoliłyby zorganizować forum na odpowiednim poziomie" - zaznaczył Berdychowski.

Jego zdaniem, na czas remontu Pijalni Głównej wystarczyłoby zbudowanie specjalnego szklanego namiotu, który zmieści kilkaset osób. Koszt takiej konstrukcji wynosi kilka milionów złotych.

Berdychowski poinformował, że zapytania dotyczące możliwości zorganizowania Forum Ekonomicznego wysłano do kilku polskich miast m.in. Poznania, Kołobrzegu, Sopotu czy Wrocławia. Decyzja, gdzie zorganizowane zostanie przyszłoroczne, jubileuszowe 20. Forum Ekonomiczne na zapaść 4 grudnia w Warszawie.

Rzecznik Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Jarosław Kostrzewa poinformował PAP, że we wtorek zarząd województwa dyskutował nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na pozostawienie imprezy w Małopolsce. Konkretne propozycje, w porozumieniu z władzami Krynicy, mają zostać przedstawione organizatorowi forum do 2 grudnia.

"To będzie bardziej kompleksowa oferta, niż tylko tymczasowy namiot, która może sprawić, żeby forum na stałe mogło zagościć w Krynicy" - wyjaśnił rzecznik. Zastrzegł, iż na razie nie może zdradzić szczegółów przygotowywanej propozycji.

W tym roku we wrześniu odbyła się dziewiętnasta i - jak ocenili organizatorzy - największa edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy, które gromadzi przedsiębiorców, polityków i dziennikarzy z całego świata. Największa impreza gospodarcza w tej części Europy zgromadziła w górskim kurorcie 900 uczestników w 140 panelach; przybyło ponad 2 tys. gości.(PAP)

rgr/ bos/ jbr/

Tagi: 2010, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz