Notowania

prąd
14.10.2009 14:58

500 tys. odbiorców na Mazowszu bez prądu

# dochodzą informacje z Warszawy #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą informacje z Warszawy #

14.10. Warszawa (PAP) - Nawet 500 tys. odbiorców na Mazowszu mogło zostać pozbawionych w środę prądu. Najgorsza jest sytuacja w Otwocku. Energii elektrycznej nie mają także mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Sokołowa, Siedlec, Wyszkowa, Góry Kalwarii, Wołomina i Józefowa. Zakłócenia w dostawach prądu są też w peryferyjnych dzielnicach Warszawy.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka PGE Dystrybucja Warszawa-Teren Katarzyna Burda-Mazurek, powodem są opady mokrego śniegu.

Awarie dotknęły głównie linie wysokiego napięcia. "Opady cały czas trwają, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nasze brygady w całości są w terenie, zmobilizowaliśmy dodatkowo wszystkich naszych kooperantów, którzy świadczą usługi" - powiedziała rzeczniczka.

"Awarie są usuwane na bieżąco, tak szybko, jak tylko można do nich dotrzeć, bo są utrudnienia także w ruchu. Jeśli aura się nie poprawi, będziemy mieli spore trudności przez kilka najbliższych godzin" - dodała Burda-Mazurek.

Karolina Tyniec-Margańska z RWE Stoen poinformowała PAP, że zakłócenia w dostawach energii występują także w oddalonych od centrum rejonach Warszawy - Białołęce i Międzylesiu. Sieć energetyczna w centrum miasta działa bez zakłóceń.

"Naturą sieci miejskiej jest to, iż największa jej część znajduje się pod ziemią, co oznacza że nie mają na nią wpływu warunki atmosferyczne, takie jak w dniu dzisiejszym. W przeciwieństwie do sieci pozamiejskich zakłócenia, z którymi mamy do czynienia dzisiaj są niewielkie, dotyczą małego fragmentu naszej sieci. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie - specjalny zespół pracuje nad możliwie najszybszym przywróceniem dostaw energii" - dodała.(PAP)

mca/ pz/ mow/

Tagi: prąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz