Notowania

społeczne
21.05.2010 16:02

64 osoby w Śląskim Społecznym Komitecie Poparcia Kaczyńskiego

64 osoby - wśród nich głównie ludzie kultury i nauki - znalazły się jak dotąd w składzie zaprezentowanego w piątek w Katowicach Śląskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

64 osoby - wśród nich głównie ludzie kultury i nauki - znalazły się jak dotąd w składzie zaprezentowanego w piątek w Katowicach Śląskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Podkreślają oni, że wybór kandydata PiS na prezydenta "pozwoli z ufnością patrzeć na przyszłość Polski".

Honorowym przewodniczącym komitetu został mieszkający w Katowicach kompozytor Wojciech Kilar, który był również członkiem komitetu honorowego Lecha Kaczyńskiego podczas ostatnich wyborów prezydenckich.

"Chcemy Polski nowoczesnej, silnej swoją narodową tradycją i przywiązaniem do wartości chrześcijańskich, gwarantującej poszanowanie praw obywateli i jednoczącej ich w solidarnej trosce o nasze dobro wspólne i dobro przyszłych pokoleń, zajmującej poczesne miejsce w Europie i świecie oraz rozwijającej bliskie stosunki z sąsiadami" - głosi deklaracja członków komitetu.

W komitecie znaleźli m.in. historyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Zygmunt Woźniczka, reżyser Lech Majewski, b. prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona, znany śląski adwokat Janusz Margasiński, pisarz Feliks Netz, b. rektor Politechniki Śląskiej prof. Bolesław Pochopień, b. rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach prof. Jan Wojtyła, kardiochirurg prof. Stanisław Woś.

"Jarosław Kaczyński swoim życiem i działalnością publiczną dał dowód, że nasza wizja Polski jest także jego wizją, że jest gotów o nią zabiegać i jej służyć. Jego kompetencja i wiarygodność w sprawach gospodarczych i wrażliwość w kwestiach społecznych, szczególna troska o promocję szans ludzi młodych pozwalają z ufnością patrzeć na przyszłość Polski" - czytamy w deklaracji.

Motywy poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego tłumaczył podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach inny członek komitetu, neurolog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, prof. Grzegorz Opala.

"To nasza publiczna manifestacja poparcia i przejaw troski o wybór najlepszego kandydata. Za jego wsparciem musi przemawiać nie tylko program i komitet wyborczy, ale także społeczne poparcie" - powiedział prof. Opala.

W swojej deklaracji członkowie komitetu zaapelowali też o zaangażowanie się w promocję Jarosława Kaczyńskiego w wyborach przez zakładanie i przystępowanie do społecznych komitetów poparcia. Kandydata PiS podobne komitety wspierają już m.in. na Podlasiu, Podhalu, w Małopolsce, na Mazowszu i Podkarpaciu. (PAP)

toe/ mab/ mok/ jra/

Tagi: społeczne, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz