Notowania

hemofilia
06.05.2008 15:22

80 mln na leczenie dzieci chorych na hemofilię

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie finansował leczenie 2,5 tysiąca chorych dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie finansował profilaktykę leczenia dzieci chorych na hemofilię - poinformowała minister zdrowiaEwa Kopacz. Jak dodała, odbywać się to będzie w ramach programu profilaktycznego. Koszty to około 80 mln zł.

Kopacz zaznaczyła, że w praktyce od pierwszego lipca wszystkie dzieci chore na hemofilię typu A, od drugiego roku życia do ukończenia 18 lat, będą dostawać czynnik krzepnięcia, finansowany przez NFZ. Jak podała, problem hemofilii dotyczy ok. 2,5 tys. dzieci, w tym 400 ma ciężką odmianę tej choroby.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Zamiast jednego będzie 6 NFZ-ów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamiast;jednego;bedzie;6;nfz-ow,92,0,335964.html )
* [ Kopacz: Dodatkowe 1,4 mld zł dla ZOZ-ów ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;dodatkowe;1;4;mld;zl;dla;zoz-ow,234,0,312554.html )

Minister zapowiedziała też, że od 1 lipca NFZ refundował będzie również pompy insulinowe i cały niezbędny osprzęt dla dzieci chorych na cukrzycę. Jak poinformowała, skorzysta z tego kilka tysięcy chorych dzieci. - _ Lepiej postawić na profilaktykę niż na leczenie powikłań _ - podkreśliła minister zdrowia.

Tagi: hemofilia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz