Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

8 lat Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

0
Podziel się

Pokaz nowoczesnego sprzętu i wojskowych zabytków a także możliwość
przymierzenia specjalistycznego ekwipunku zaproponowało w piątek zainteresowanym poznańskie Centrum
Szkolenia Wojsk Lądowych w trakcie dnia otwartego. Placówka świętuje 8 lat istnienia.

bEhQTJmJ

Pokaz nowoczesnego sprzętu i wojskowych zabytków a także możliwość przymierzenia specjalistycznego ekwipunku zaproponowało w piątek zainteresowanym poznańskie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w trakcie dnia otwartego. Placówka świętuje 8 lat istnienia.

W ciągu kilku godzin placówkę odwiedziło ponad 1,2 tys. osób. Przybyli goście mogli przymierzyć wojskowe ubrania, potrzymać karabin czy pomalować twarz w barwy wojenne. Po pokazie z udziałem wozów bojowych można też było wejść do środka pojazdów.

Chętni mogli ponadto zwiedzić znajdujące się na terenie CSWL Muzeum Broni Pancernej, w którym znajduje się m.in. wagon pociągu pancernego sprzed I wojny światowej, niemieckie działo samobieżne Sturmgeschuetz IV oraz prawdziwy czołg Rudy 102.

bEhQTJmL

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych jest największą tego typu placówką w polskich siłach zbrojnych. W zeszłym półroczu szkoliło się tam ponad 3 tys. żołnierzy. Szkoła kształci kandydatów na żołnierzy, prowadzi kursy doskonalenia zawodowego, szkolenia dla kandydatów na oficerów, szkoli też żołnierzy na potrzeby Polskich Kontyngentów Wojskowych. Od tego roku Centrum szkoli ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych.

"Młodzi ludzie mają różne, czasem dziwne powody wstępowania do armii. Czasem jest to spełnianie marzeń z dzieciństwa albo przeżycie przygody. Wojsko zapewnia też pewną życiową stabilizację i gwarantuje pracę" - powiedział w piątek PAP oficer prasowy CSWL kpt. Jacek Thomas.

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu funkcjonuje od 1 października 2002 roku. Powstało po rozformowaniu poznańskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego. Szkolenia w CSWL odbywają się w takich specjalnościach jak: pancerna, zmechanizowana, rozpoznanie, logistyka i administracja. Pracownicy wojska mają możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych w ramach kursów doskonalących. (PAP)

rpo/ wkr/ jra/

bEhQTJnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)