Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

90 wystawców na międzynarodowych targach medycznych

0
Podziel się:

Aparaty do znieczulenia, respiratory czy meble medyczne będzie można
zobaczyć w trakcie międzynarodowych targów medycznych, które odbędą się w dniach 1-3 października w
Warszawie. Nowe technologie medyczne i innowacje farmaceutyczne zaprezentuje ponad 90 wystawców.

bEEeHTph

Aparaty do znieczulenia, respiratory czy meble medyczne będzie można zobaczyć w trakcie międzynarodowych targów medycznych, które odbędą się w dniach 1-3 października w Warszawie. Nowe technologie medyczne i innowacje farmaceutyczne zaprezentuje ponad 90 wystawców.

Przedstawicielka organizatora targów Anna Fałat powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że udało się zgromadzić ponad dziewięćdziesięciu wystawców zarówno z Europy, jak i z Azji. "Wśród zarejestrowanych uczestników są przedstawiciele z Turcji, Tajwanu, Węgier, Włoch, Niemiec, Słowenii oraz Indii. Na targach obecne będą również polskie firmy. Zarejestrowaliśmy dużą grupę dyrektorów szpitali, kierowników działu planowania zamówień publicznych oraz pracowników działów zaopatrzenia, którzy chcą wziąć udział w naszych targach. To głównie kadra zarządzająca w placówkach medycznych. W części farmaceutycznej udział wezmą przedstawiciele firm farmaceutycznych oraz farmaceuci" - podkreśliła.

"Wszyscy wystawcy zaprezentują produkty, które wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie" - dodała Fałat.

bEEeHTpj

Wystawcy zaprezentują surowce farmaceutyczne, suplementy diety, opakowania i ulotki farmaceutyczne. Organizatorzy zaplanowali również liczne konferencje naukowe i seminaria.

Będzie też można zobaczyć sprzęt anestezjologiczny - monitory rzutu serca, aparaty do znieczulania, respiratory oraz medyczne systemy informatyczne, stoły terapeutyczne, aparaty USG, sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji oraz meble medyczne. Jak wyjaśniano na konferencji te ostatnie są bardzo ważne w zapobieganiu zakażeniom podczas pobytu w szpitalach.

Według Anny Osińskiej z Polskiego Centrum Edukacji 60-80 proc. pacjentów zaraża się głównie przez dotyk np. poręczy schodów. Powodem takiej sytuacji jest niewdrażanie odpowiednich procedur przez placówki medyczne oraz brak środków finansowych na zakup odpowiednich środków higieny. Rozwiązaniem tego problemu byłoby zastąpienie obecnych przedmiotów metalowych tj. klamek, uchwytów, poręczy łóżek wyrobami wykonanymi z nowoczesnych materiałów, które nie gromadzą bakterii na swojej powierzchni. Produkty te będzie można zobaczyć podczas targów.

Targi WIHE Hospital i WIHE Pharmacy odbędą się w Warszawskim Centrum Expo XXI.

bEEeHTpp

sier/ bos/ as/

bEEeHTpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)