Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 15:44

" pollonia" Krzysztofa Warlikowskiego na Tajwanie

Spektakl "(A)pollonia" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, w realizacji Nowego Teatru w Warszawie, zostanie pokazany w sobotę i niedzielę na Taiwan International Festival of Arts 2011 w Tajpej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spektakl "(A)pollonia" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, w realizacji Nowego Teatru w Warszawie, zostanie pokazany w sobotę i niedzielę na Taiwan International Festival of Arts 2011 w Tajpej. *

Festiwal istnieje od 2009 roku. Organizatorem najnowszej odsłony festiwalu - trwającej od 10 lutego do 27 marca - jest działające od 23 lat National Chiang Kai-Shek Cultural Center.

W programie imprezy znajdują się zarówno propozycje europejskiego teatru, jak i teatru z Tajwanu. Oprócz Nowego Teatru z Warszawy gośćmi festiwalu są m.in.: Teatr Tańca Piny Bausch z Wuppertalu, Kronos Quartet, National Symphony Orchestra of Taiwan.

Spektakl Warlikowskiego powstał na podstawie tekstów Ajschylosa, Eurypidesa, Hanny Krall i innych. W spektaklu występują m.in.: Magdalena Cielecka, Ewa Dałkowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maja Ostaszewska, Monika Niemczyk, Andrzej Chyra, Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr i Tomasz Tyndyk.

"(A)pollonia" to spektakl obsypany nagrodami. Małgorzata Hajewska-Krzysztofik została laureatką nagrody Feliksy Warszawskie 2009 w kategorii drugoplanowa rola żeńska za kreację Klitemnestry. Krzysztof Warlikowski za reżyserię oraz Magdalena Cielecka za najlepszą rolę żeńską zostali uhonorowani Krakowską Nagrodą Teatralną "Boskim Komediantem", przyznaną w ramach Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia w 2009 roku. Małgorzata Szczęśniak otrzymała nagrodę za najlepszą scenografię w sezonie 2009/2010 przyznawaną przez Francuski Związek Krytyków Teatralnych, Muzycznych i Tańca.

Spektakl docenił również minister kultury Bogdan Zdrojewski, który w 2010 r. przyznał swoją doroczną nagrodę Krzysztofowi Warlikowskiemu za reżyserię "(A)pollonii".

Po pokazach w Tajpej, spektakl ma zostać zaprezentowany również na Festiwalu Złota Maska w Moskwie (marzec 2011) oraz podczas Greek Festival w Atenach (czerwiec 2011).(PAP)

agz/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz