Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abp Michalik: nie wykluczam kandydowania na przewodniczącego KEP

0
Podziel się

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
abp Józef Michalik powiedział we wtorek PAP, że nie wyklucza
ponownego ubiegania się o to stanowisko w przypadku, gdyby jego
kandydatura została zgłoszona.

bEirXwPp

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik powiedział we wtorek PAP, że nie wyklucza ponownego ubiegania się o to stanowisko w przypadku, gdyby jego kandydatura została zgłoszona.

"Być może biskupi po pięciu latach mają mnie już dość" - mówił abp Michalik.

We wtorek w Warszawie rozpoczęło się dwudniowe zebranie plenarne KEP. Podczas obrad biskupi dokonają wyboru nowego przewodniczącego KEP na kadencję 2009-2014, wybiorą też nowego wiceprzewodniczącego.

bEirXwPr

W ocenie abp. Michalika, nowy przewodniczący KEP będzie musiał odnieść się do kwestii społecznych związanych z obroną życia, m.in. problematyki zapłodnień in vitro, a także eutanazji. "Wszyscy ludzie dobrej woli powinni podejmować wysiłek przełamywania mitów, które krążą, i dochodzenia do odkrycia czym jest życie i pomoc ludziom będącym w cierpieniach" - powiedział hierarcha.

"Episkopat będzie miał zawsze obowiązek oceniania rzeczywistości ziemskiej, w której się poruszamy, naszej codzienności z perspektywy Ewangelii, z perspektywy nadprzyrodzonej, z perspektywy wiary" - dodał.

Jak powiedział w rozmowie z PAP prymas Polski kardynał Józef Glemp, zadania, które będzie musiał podjąć nowy przewodniczący KEP, są ściśle związane z misją całego Kościoła. (PAP)

skz/ pro/ bno/ jbr/

bEirXwPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)