Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
09.06.2007 16:21

Abp Nycz ordynariuszem wiernych obrządku wschodniego w Polsce

Arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz został mianowany przez papieża Benedykta XVI ordynariuszem wiernych obrządku wschodniego w Polsce - poinformował w sobotę w komunikacie abp Józef Kowalczyk nuncjusz apostolski w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz został mianowany przez papieża Benedykta XVI ordynariuszem wiernych obrządku wschodniego w Polsce - poinformował w sobotę w komunikacie abp Józef Kowalczyk nuncjusz apostolski w Polsce. *

"Ojciec Święty mianował abp. Kazimierza Nycza ordynariuszem dla wiernych obrządku wschodniego. Jest to ordynariat dla wiernych pozbawionych ordynariatu własnego obrządku - obecnie dla katolików obrządku ormiańskiego i bizantyjskiego" - wyjaśnił kanclerz kurii metropolitalnej w Przemyślu ks. Bartosz Rajnowski.

Poprzednim ordynariuszem katolików obrządku wschodniego był metropolita warszawski kard. Józef Glemp.

Wierni obrządku wschodniego to niezbyt liczna w Polsce grupa katolików. Z tego powodu nie każdy obrzęd (choć też katolicki) musi mieć swego ordynariusza i dlatego papież ustanawia dla nich jednego wspólnego ordynariusza.(PAP)

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz