Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abp Życiński: w demokracji nie wystarczą wzniosłe słowa o wolności

0
Podziel się:

#
EMBARGO DO GODZ. 20.00 W NIEDZIELĘ NA TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ
#

# EMBARGO DO GODZ. 20.00 W NIEDZIELĘ NA TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ #

20.06. Lublin (PAP) - Demokrację trzeba współtworzyć uczestnicząc w wyborach - powiedział abp Józef Życiński zachęcając do udziału w niedzielnym głosowaniu. Metropolita lubelski oddał po południu swój głos w komisji wyborczej nr 3 w Lublinie.

"Żeby się cieszyć demokracją, nie wystarczy siedzieć na kanapie i wypowiadać wzniosłe słowa o wolności. Trzeba tę demokrację współtworzyć m.in. za pośrednictwem wyborów" - apelował metropolita.

Arcybiskup powiedział, że wśród komentarzy dotyczących wyborów pojawiają się dwie skrajne opinie. Według jednych "Polska jest już rozgrabiona, sprzedana, zagubiona, w praktyce nie istnieje", a zwolennicy drugiej skrajności mówią, że są wolnymi ludźmi w wolnym kraju, więc "jadą na weekend i nie muszą głosować".

Obie te skrajne postawy są - zdaniem metropolity - nie do przyjęcia. "Polska nie jest sprzedana. Chcę zapewnić z odpowiedzialnością za słowo, że Polska czuje się tak dobrze, jak nigdy w historii. Możemy za to dziękować Bogu i w imię chrześcijańskiej odpowiedzialności za prawdę trzeba to dostrzec i nie należy dramatyzować. Histeria nie jest cnotą chrześcijańską" - powiedział abp Życiński.

"Mamy prawo, żeby wrócić dziś z weekendu o dziesiątej wieczór, tylko inni wtedy będą głosować, inni będą wpływać na kształt polskiej demokracji" - dodał.

Metropolita wyraził uznanie i podziękował tym, którzy biorą udział w głosowaniu i mimo deszczu przychodzą oddać swój głos, bo w ten sposób - zdaniem arcybiskupa - pokazują, że "czują się współodpowiedzialni za przyszłe losy Polski i za kształt polskiej demokracji". (PAP)

ren/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)