Notowania

korupcja
28.11.2008 19:29

ABW: urzędnik małopolskiego oddziału ARiMR aresztowany pod zarzutem korupcji

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem m.in. korupcji pracownika małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Janusza F.

Podziel się
Dodaj komentarz

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pod zarzutem m.in. korupcji pracownika małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Janusza F.

"Wobec podejrzanego sąd zastosował w piątek środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy" - poinformowała w przesłanym w piątek PAP komunikacie rzeczniczka prasowa ABW mjr Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Rzeczniczka poinformowała, że śledztwo dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Krakowie i ma ono charakter rozwojowy.

Z informacji przekazanych PAP przez rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusławę Marcinkowską wynika, że aresztowany Janusz F. to główny specjalista w wydziale do spraw wdrożeń Biura Wsparcia Inwestycyjnego małopolskiego oddziału ARiMR.

"Januszowi F. postawiono sześć zarzutów korupcyjnych związanych z żądaniem korzyści majątkowych od różnych osób w związku z pełnioną funkcją i zarzut nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej" - powiedziała prok. Marcinkowska. Zarzuty związane są z opiniowaniem przez Janusza F. wniosków rolników o dofinansowanie i - na pewnym etapie - ich rozpatrywaniem.

Podejrzany urzędnik nie przyznał się do winy. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od września wydział do spraw przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej. Ze względu na dobro postępowania prokuratura odmawia podania bliższych informacji o sprawie. (PAP)

hp/ czo/ itm/ jra/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz