Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW wyjaśnia sprawę ataku Anonymousa na sieć Ministerstwa Gospodarki

0
Podziel się:

ABW wyjaśnia sprawę nielegalnego umieszczenia w internecie dokumentów
Ministerstwa Gospodarki - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego ppłk Maciej Karczyński. Dokumenty opublikowali członkowie grupy Anonymous.

bEEwUamZ

ABW wyjaśnia sprawę nielegalnego umieszczenia w internecie dokumentów Ministerstwa Gospodarki - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk Maciej Karczyński. Dokumenty opublikowali członkowie grupy Anonymous.

Jak poinformował serwis Niebezpiecznik.pl członkowie grupy Anonymous zaatakowali Ministerstwo Gospodarki w ramach akcji o kryptonimie #OpGoldenDawn.

Rzecznik prasowy ABW poinformował PAP, że "Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego analizuje całą sytuację" oraz, że jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Gospodarki.

bEEwUanb

W internecie znalazły się takie materiały jak zapytanie skierowane przez jedną z polskich firm budowlanych do Ambasady Rzeczpospolitej Polski na Białorusi dotyczące wymaganych procedur, które należy spełnić, aby prowadzić prace na terenie tego kraju, prośby o wizy, skany paszportów obcokrajowców zapraszanych do kraju, a także dane ze skrzynek pocztowych urzędników wraz z testowymi hasłami.

"Z opublikowanych skanów skrzynek pocztowych wynika, że atakujący mieli dostęp do serwerów 6 października 2013 roku" - powiedział PAP Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl, firmy testującej sieci komputerowe pod kątem włamań i ataków komputerowych. Dodał, że obecnie nie wiadomo, w jaki sposób atakujący dostali się sieci Ministerstwa Gospodarki. "To zapewne tylko ministerstwo gospodarki będzie w stanie wyjaśnić" - zaznaczył.

Ministerstwo Gospodarki poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej, że "w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające". Resort zapewnił, że sprawdzany i analizowany jest zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. W komunikacie zapewniono, że "system informatyczny Ministerstwa Gospodarki działa bez zakłóceń".(PAP)

krm/ abe/ mow/

bEEwUanC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)