Notowania

korupcja
22.11.2008 10:57

ABW zatrzymała trzy osoby podejrzane o korupcję

(dochodzi m.in. informacja z płockiej Prokuratury Okręgowej)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi m.in. informacja z płockiej Prokuratury Okręgowej)

22.11.Warszawa/Płock (PAP) - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała we wtorek trzy osoby podejrzane o korupcję, w tym "byłego wysokiego rangą funkcjonariusza państwowego".

Jak poinformował PAP prokurator Maciej Antosiewicz, z płockiej Prokuratury Okręgowej, nadzorującej śledztwo w tej sprawie, wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe, a także odebrano paszporty, zakazując opuszczania kraju.

Dwóm osobom postawiono zarzut wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, a jednej osobie - zarzut przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji.

"Całość materiału dowodowego w tej sprawie objęta jest klauzulami ściśle tajne i poufne" - oświadczył prokurator Antosiewicz.

Powołując się na te klauzule, odmówił informacji na temat szczegółów śledztwa, w tym na temat byłego funkcjonariusza publicznego, który podejrzany jest o przyjęcie korzyści majątkowej, a także urzędu, w którym wtedy pracował oraz wysokości przyjętej kwoty.

Jak przyznał prokurator Antosiewicz, płocka Prokuratura Okręgowa rozważa możliwość wystąpienia do wystawców dokumentów ze śledztwa o zniesienie klauzul tajności i poufności, ze względu na ekonomikę postępowania i tempo prowadzenia określonych czynności procesowych.

Według komunikatu ABW przekazanego PAP w sobotę, zatrzymane osoby są podejrzewane o "przyjęcie i udzielenie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej".

Rzecznik ABW mjr Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska odmówiła podania dodatkowych informacji. Podała jedynie, że przestępstwo o które podejrzewani są zatrzymani, podlega karze do 8 lat więzienia.

Jak dowiedziała się PAP ze źródła w organach ścigania, dokumenty dotyczące śledztwa wpłynęły do płockiej Prokuratury Okręgowej z warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej już pod koniec ubiegłego roku.

Śledztwo prowadzi wydział śledczy płockiej Prokuratury Okręgowej. (PAP)

mb/ rda/ ago/ je/

Tagi: korupcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz