Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Achmetow do władz Rosji: wschód Ukrainy to też Ukraina

0
Podziel się

Ukraina) - Ukraiński biznesmen Rinat Achmetow kategorycznie sprzeciwia
się podziałowi Ukrainy i apeluje do władz Rosji o rozwiązanie konfliktu drogą dyplomatyczną.
"Wschód Ukrainy to też Ukraina" - powiedział w Doniecku w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji ITV.

bEgKLulN

Ukraina) - Ukraiński biznesmen Rinat Achmetow kategorycznie sprzeciwia się podziałowi Ukrainy i apeluje do władz Rosji o rozwiązanie konfliktu drogą dyplomatyczną. "Wschód Ukrainy to też Ukraina" - powiedział w Doniecku w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji ITV.

Achmetow przyznał, że obecnie Ukraina przeżywa niełatwy czas. "Powinniśmy go przeżyć i się wzmocnić. Jestem za silną, niezależną i integralną Ukrainą" - powiedział.

Najbogatszy Ukrainiec zaznaczył, że prorosyjskie nastroje w niektórych regionach nie dają powodu do mówienia o rozpadzie kraju. "Wschód Ukrainy to też Ukraina. To region przemysłowy, którego mieszkańcy chcą żyć godnie jak każdy Ukrainiec. Wszystko należy rozstrzygnąć pokojowo, drogą dyplomatyczną" - podkreślił.

bEgKLulP

Rinat Achmetow jest zdania, że Rosja powinna przejawiać większe poszanowanie dla suwerenności Ukrainy. "Szanujemy Rosję, szanujemy bratni naród rosyjski. Ale to powinna być ulica dwukierunkowa. Zasługujemy na wzajemny szacunek" - powiedział wpływowy biznesmen. (PAP)

mmp/ ap/

int.

bEgKLumq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)