Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Administracja lotnicza W. Brytanii łagodzi restrykcje dot. lotów

0
Podziel się

Brytyjska administracja lotnicza (CAA) wprowadziła w poniedziałek mniej
restrykcyjne przepisy dotyczące lotów w regionach gdzie unosi się chmura popiołu wulkanicznego znad
Islandii - poinformowała agencja AP.

bEgyjEwR

Brytyjska administracja lotnicza (CAA) wprowadziła w poniedziałek mniej restrykcyjne przepisy dotyczące lotów w regionach gdzie unosi się chmura popiołu wulkanicznego znad Islandii - poinformowała agencja AP.

CAA poinformowało, że uzgodniono w liniami lotniczymi, agencjami kontroli ruchu powietrznego i producentami silników lotniczych nowe zasady pozwalające samolotom na krótkotrwałe przeloty w większym zagęszczeniu pyłów wulkanicznych, niż było dotychczas dozwolone.

Nowe przepisy CAA wejdą w życie we wtorek.

bEgyjEwT

Pozwolenie na odbywanie lotów zależeć będzie jednak od udzielonych przez producentów silników gwarancji, że samoloty mogą normalnie funkcjonować przelatując przez chmurę popiołu wulkanicznego.

Według CAA w. Brytanii warunki takie spełniły jak dotąd tylko jedne linie niskobudżetowe Flybe.

Oczekuje się, że dzięki wprowadzeniu nowych przepisów nie będzie w najbliższym czasie restrykcji dotyczących przestrzeni powietrznej W. Brytanii - powiedział AP prezes Flybe Richard Deakin.

W poniedziałek otwarto największe brytyjskie lotnisko Heathrow, chociaż pasażerów ostrzeżono, że w ciągu dnia mogą się spodziewać opóźnionych i odwołanych lotów. Otworzono też drugie najważniejsze lotnisko brytyjskie Gatwick oraz ważny port lotniczy Schiphol w Amsterdamie.

bEgyjEwZ

Przestrzeń powietrzna nad W. Brytanią, Irlandią i Szkocją pozostanie otwarta do wtorku - podaje AP. Wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące przestrzeni nad Morzem Północnym.(PAP)

fit/

6254126

bEgyjExu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)