Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii. Są kolejni podejrzani

0
Podziel się:

Policja zapowiedziała, że skontaktuje się z osobami, które mogły być ofiarami tych nielegalnych praktyk.

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii. Są kolejni podejrzani
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Afera podsłuchowa koncentrująca się dotychczas na tabloidzie _ News of the World _ (_ NotW _) rozszerza się na inną grupę prasową - Mirror Group of Newspapers. W ramach policyjnej operacji Weeting aresztowano czworo związanych z nią dziennikarzy.

Policja nie podała nazwisk osób aresztowanych, informując jedynie, że są to trzej mężczyźni i jedna kobieta. Sama Mirror Group of Newspapers ujawniła, że aresztowani to redaktor naczelny tabloidu _ The People _ James Scott i jego zastępca Nick Buckley, a także była redaktor naczelna tygodnika _ Sunday Mirror _ Tina Weaver i jej były zastępca Mark Thomas.

Osoby te są podejrzane o spisek mający na celu zakładanie w latach 2003-2004 podsłuchów umożliwiających przechwytywanie wiadomości z prywatnych skrzynek głosowych różnych osób, głównie celebrytów i ich współpracowników. Policja zapowiedziała, że skontaktuje się z osobami, które mogły być ofiarami tych praktyk.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że przeciwko Mirror Group wpłynęły już cztery roszczenia odszkodowawcze w związku z podsłuchami. Jedno z nich ma dotyczyć byłego kapitana reprezentacji Anglii Svena-Gorana Erikssona, a drugie byłej niańki w rodzinie znanego piłkarza Davida Beckhama.

Policja poinformowała też, że dochodzenie przeciwko tytułom prasowym Mirror Group nie ma związku z dwoma dochodzeniami przeciwko tabloidowi _ NotW _.

W maju 2012 r. prokuratorskie zarzuty postawiono 8 osobom, w tym Rebece Brooks - byłej naczelnej _ NotW _ (2000-03), _ The Sun _ (2004-09) i dyrektor _ News International _ (2009-11) - oraz Andy Coulsonowi - byłemu naczelnemu _ NotW _ (2003-07). _ NotW _ i _ Sun _ obok _ Timesa _ i _ Sunday Timesa _ wchodzą w skład koncernu prasowego News Corp. Ruperta Murdocha.

Policyjną operację Weeting mającą na celu wyjaśnienie hakerskich włamań na zlecenie tabloidów wszczęto w 2011 r. Równolegle prowadzona jest operacja Elveden dotycząca przekupywania przez tabloidy urzędników, policjantów i pracowników służby więziennej oraz operacja Tuleta, której przedmiotem są włamania do komputerów i inne formy naruszenia prywatności przez tabloidy.

Czytaj więcej o aferze podsłuchowej w Money.pl
Żona Blaira i ojciec Bekhama pozwali magnata Kilkadziesiąt nowych wniosków o odszkodowanie za podsłuchiwanie rozmów przez koncern Ruperta Murdocha wpłynęło do Wysokiego Sądu w Londynie.
Wspólnicy Murdocha pójdą siedzieć? Na ławie oskarżonych zasiadło siedem osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)