Notowania

afganistan
17.04.2009 06:44

Afganistan: Co najmniej 15 zabitych, 20 rannych w dwóch trzęsieniach ziemi

Co najmniej 15 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku dwóch trzęsień ziemi na wschodzie Afganistanu - poinformowały w piątek afgańskie władze. Kilkadziesiąt domów zostało zniszczonych

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 15 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku dwóch trzęsień ziemi na wschodzie Afganistanu - poinformowały w piątek afgańskie władze. Kilkadziesiąt domów zostało zniszczonych *

Rzecznik rządu Ahmad Zia Abdulzaj powiedział, że na skutek dwóch trzęsień ziemi, które wystąpiły około 90 kilometrów na wschód od Kabulu zginęło co najmniej 15 osób, a 20 zostało rannych. Zniszczonych zostało około stu domów.

Jak podały amerykańskie służby geologiczne prowincję Nangarhar nawiedziły dwa trzęsienia ziemi: jedno około 2.00 w nocy z czwartku na piątek czasu lokalnego o sile 5,5 w skali Richtera, a drugie, które nastąpiło dwie godziny później o sile 5,1 w skali Richtera.

Jeden z mieszkańców okręgu Szerzad w prowincji Nangarhar powiedział agencji Associated Press, że około 40 osób zginęło, a 60 zostało rannych. Władze jednak - zastrzega AP - nie potwierdzają tych liczb. (PAP)

cyk/

0721

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz