Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Czerwony Krzyż szkoli talibów z pierwszej pomocy

0
Podziel się

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCzK) oznajmił, że w kwietniu
udzielił podstawowego szkolenia z pierwszej pomocy około 70 członkom zbrojnej opozycji w
Afganistanie - podał w środę portal BBC News.

bEhIAyOd

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCzK) oznajmił, że w kwietniu udzielił podstawowego szkolenia z pierwszej pomocy około 70 członkom zbrojnej opozycji w Afganistanie - podał w środę portal BBC News.

Rzecznik organizacji wyjaśnił, że szkolenie trwa od pewnego czasu i że szkoli ona z pierwszej pomocy również cywilów. Uczestnicy kursu dostają też zestawy do udzielania pierwszej pomocy.

Według zasad MKCzK wszystkie strony konfliktów zbrojnych powinny być traktowane tak sprawiedliwie, jak to możliwe - przypomniał rzecznik. Wskazał, że podobne szkolenia organizacja prowadziła zarówno dla żołnierzy, jak i grup zbrojnych w innych konfliktach na świecie - na przykład na Sri Lance.

bEhIAyOf

BBC pisze, że informacja o szkoleniach MKCzK dla talibów nie jest niespodzianką, jednak nie zostanie dobrze przyjęta przez wielu przedstawicieli władz afgańskich. Portal nie precyzuje stanowiska Kabulu.

Afganistan to obecnie największa na świecie operacja Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. W głównej delegaturze w Kabulu, pięciu poddelegaturach i 10 biurach w całym kraju pracuje łącznie 1680 ludzi, w tym 140 członków personelu zagranicznego i 1540 - krajowego. (PAP)

awl/ mc/

int.

bEhIAyOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)