Notowania

afganistan
08.10.2010 13:51

Afganistan: Gubernator Kunduzu zginął w zamachu

Gubernator prowincji Kunduz w północnym Afganistanie i 14 innych osób zginęło w zamachu bombowym, do którego doszło podczas piątkowych modłów w meczecie Szirkat w sąsiedniej prowincji Tachar - poinformowała afgańska policja. Rannych zostało 20 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gubernator prowincji Kunduz w północnym Afganistanie i 14 innych osób zginęło w zamachu bombowym, do którego doszło podczas piątkowych modłów w meczecie Szirkat w sąsiedniej prowincji Tachar - poinformowała afgańska policja. Rannych zostało 20 osób. *

"Panuje chaos, nie wiemy, czy był to atak samobójczy, czy umieszczona wcześniej w meczecie bomba. Zginął gubernator, imam - łącznie 15 osób. Wielu naszych obywateli zostało zabitych lub rannych. Gubernator Kunduzu Mohammad Omar jest, niestety, wśród zabitych" - powiedział szef policji w prowincji Tachar, Szah Dżahan Nuri.

Gubernator Omar miał dom w prowincji Tachar, skąd pochodził. Wielokrotnie ostrzegał, że islamiści, powiązani z talibami i Al-Kaidą umacniają się w prowincji Kunduz i domagał się przysłania dodatkowych sił wojskowych.

Piątkowy zamach był pierwszym tak poważnym atakiem od wrześniowych wyborów parlamentarnych, gdy w fali zamachów zginęło co najmniej 17 osób. Ataki w czasie piątkowych modłów są w Afganistanie stosunkowo rzadkie. (PAP)

jo/ ap/

7389076

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz