Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Kolejne tajemnicze zatrucie w szkole dla dziewcząt

0
Podziel się

46 uczennic i dziewięć nauczycielek ze szkoły dla dziewcząt w Kabulu
trafiło w środę do szpitala z objawami zatrucia, najpewniej gazem - poinformowało afgańskie
Ministerstwo Oświaty.

bEhqwblx

46 uczennic i dziewięć nauczycielek ze szkoły dla dziewcząt w Kabulu trafiło w środę do szpitala z objawami zatrucia, najpewniej gazem - poinformowało afgańskie Ministerstwo Oświaty.

To jedenasty incydent tego rodzaju w Afganistanie - poinformował resort, który winą za nie obarcza talibów, wrogich edukacji kobiet.

Rzecznik ministerstwa Mohammed Asef Nang powiedział, że stan poszkodowanych jest stabilny i ich życie nie jest zagrożone. Poinformował, że niektóre osoby doznały omdleń, inne tylko zawrotów głowy.

bEhqwblz

To piąty podobny incydent w szkole w Kabulu, a jedenasty w całym kraju. Poprzednie nie zostały wyjaśnione. Niektórzy przypadki domniemanych zatruć przypisują przestępczej działalności talibów, którzy są przeciwnikami edukacji i pracy kobiet, inni wiążą je ze zbiorową histerią. W poprzednich incydentach badania krwi poszkodowanych nie dały jednoznacznych wyników.

Rzecznik resortu oświaty zakwalifikował środowe zdarzenie jako "tchórzliwy akt wrogów kobiet i edukacji" - jak ministerstwo nierzadko nazywa talibów.

W roku 2009 w Afganistanie nasiliły się ataki na uczennice, zwłaszcza we wschodniej i południowej części kraju.

Do 2001 roku, czyli do obalenia w Afganistanie rządu talibów, kobietom nie wolno było chodzić do szkoły ani do pracy.(PAP)

bEhqwblF

mmp/ kar/

6871888

bEhqwbma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)