Notowania

afganistan
07.04.2013 17:29

Afganistan: Lokalne władze mówią o cywilnych ofiarach nalotu NATO

W nalocie, przeprowadzonym podczas operacji NATO przeciwko talibom we wschodnim Afganistanie zabitych zostało 11 dzieci i kobieta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

W nalocie, przeprowadzonym wczoraj podczas operacji NATO przeciwko talibom we wschodnim Afganistanie zabitych zostało 11 dzieci i kobieta - poinformowali przedstawiciele lokalnych władz.

Według MSW Afganistanu podczas tej operacji we wsi Szigal w prowincji Kunar zginęło sześciu rebeliantów, w tym dwóch wysokich rangą dowódców talibów. W komunikacie MSW nie wspomniano o ofiarach cywilnych. Natomiast rzecznik gubernatora prowincji, Wasefullah Wasefi, powiedział, że podczas ataku z powietrza trafione zostały domy cywilów i że zginęło 11 dzieci oraz kobieta.

Rzecznik dowodzonych przez NATO Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) kapitan Luca Carniel powiedział, że informacje o śmierci cywilów są sprawdzane.

Ofiary cywilne są od dawna powodem napięć między prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem a siłami międzynarodowymi. Karzaj zabronił siłom afgańskim zwracania się o wsparcie z powietrza.

Według kapitana Carniela o takie wsparcie podczas operacji we wsi Szigal zwróciły się siły koalicji międzynarodowej, a nie ich afgańscy sojusznicy. W sobotę w dwóch atakach zginęło w Afganistanie sześcioro Amerykanów, w tym trzech żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na gubernatora. Żołnierze nie żyją Wybuch bomby mieście Kalat, stolicy prowincji Zabul w południowo-wschodnim Afganistanie, zabił trzech żołnierzy USA i trzech cywilów.
W Afganistanie zaczęło się. Żołnierze... Teraz afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.
On został nowym dowódcą NATO w Europie Generał Philip Breedlove zastąpi admirała Jamesa Stavridisa na stanowisku dowódcy naczelnego połączonych sił zbrojnych NATO w Europie.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz