Notowania

dziennikarze
24.09.2010 08:27

Afganistan: NATO wypuściło jednego z dziennikarzy Al-Dżaziry

Siły NATO uwolniły w piątek jednego z dwóch afgańskich dziennikarzy telewizji Al-Dżazira zatrzymanych w Afganistanie pod zarzutem współpracy z talibami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Siły NATO uwolniły w piątek jednego z dwóch afgańskich dziennikarzy telewizji Al-Dżazira zatrzymanych w Afganistanie pod zarzutem współpracy z talibami.

Drugi pracownik katarskiej telewizji oraz dziennikarz pracujący dla prywatnej afgańskiej rozgłośni radiowej, którego zatrzymały miejscowe siły bezpieczeństwa, pozostają w areszcie.

"Zostałem wypuszczony - oświadczył kamerzysta Mohammed Nader opuszczając bazę sił powietrznych NATO w Kandaharze, na południu kraju. - Powiedzieli mi: +jesteś wolny, możesz odejść+".

Nader został aresztowany w swoim domu w Kandaharze w nocy z niedzieli na poniedziałek. Drugi kamerzysta pracujący dla Al-Dżaziry Rahmatullah Nekzad został zatrzymany tej samej nocy w prowincji Ghazni.

W czwartek Al-Dżazira podała, że siły NATO potwierdziły aresztowanie dwóch jej współpracowników oskarżając ich o "pomaganie talibom w szerzeniu propagandy". W odpowiedzi telewizja oskarżyła NATO i afgańskie władze o próbę zablokowania "pełnego relacjonowania wojny w Afganistanie".

Trzeci dziennikarz, dyrektor radia Kapisa FM Hodżatullah Mudżadadi, został zatrzymany przez służby afgańskie w sobotę w prowincji Kapisa na północ od Kabulu. (PAP)

keb/ ap/

7219110

Tagi: dziennikarze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz