Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan niespokojny. Eksplozje i strzały w amerykańskiej bazie

0
Podziel się:

- Możemy potwierdzić, że doszło do kilku wybuchów w pobliżu lotniska w Dżalalabadzie - brzmiał komunikat sił międzynarodowych dowodzonych przez USA.

Afganistan niespokojny. Eksplozje i strzały w amerykańskiej bazie
(Pfc. Andrya Hill/CC/U.S. Army)
bFeLELqZ

Dwie eksplozje i odgłosy strzelaniny słyszano w niedzielę w amerykańskiej bazie w mieście Dżalalabad, we wschodnim Afganistanie - poinformowały światowe agencje.

Przedstawiciele talibów twierdzą, że przeprowadzili atak na placówkę wojskową i spowodowali straty. NATO nie podało żadnych szczegółowych informacji na ten temat.

- _ Możemy potwierdzić, że doszło do kilku wybuchów w pobliżu lotniska w Dżalalabadzie _ - brzmiał komunikat sił międzynarodowych dowodzonych przez USA. - _ Obecnie przedstawiciele sił ISAF są na miejscu i gromadzą dane, i gdy tylko będzie dostępna większa ilość informacji, ogłosimy ją w odpowiedni sposób _ - dodawał.

bFeLELrb
Czytaj więcej w Money.pl
Będziemy płacić więcej niż Rosja i Chiny Amerykanie zaproponowali, aby po 2014 roku Polska płaciła 20 milionów dolarów na utrzymanie afgańskiego wojska i policji.
_ Lepiej dogadać się z talibami i wyjść _ Po zastrzeleniu 16 cywilów przez amerykańskiego żołnierza, rząd rozważa przyspieszenie wycofania wojsk z Afganistanu.
Kara śmierci dla sprawcy masakry cywilów? Taka kara może grozić amerykańskiemu żołnierzowi, który dwa dni temu zabił w Afganistanie 16 osób, w tym kobiety i dzieci.
bFeLELrC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)