Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Ofensywa wojsk USA na północy prowincji Helmand

0
Podziel się

Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zabili kilku talibskich
bojowników oraz przechwycili broń i materiały wybuchowe w trakcie rozpoczętej w piątek operacji
"Gniew Kobry" w dystrykcie Now Zad na północy prowincji Helmand w południowym Afganistanie -
poinformowały w sobotę amerykańskie władze wojskowe.

bEiFMJCd

Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zabili kilku talibskich bojowników oraz przechwycili broń i materiały wybuchowe w trakcie rozpoczętej w piątek operacji "Gniew Kobry" w dystrykcie Now Zad na północy prowincji Helmand w południowym Afganistanie - poinformowały w sobotę amerykańskie władze wojskowe.

Jest to pierwsza większa akcja zaczepna od czasu ogłoszenia przez prezydenta Baracka Obamę, że liczebność wojsk amerykańskich w Afganistanie zostanie zwiększona. W operacji bierze udział 900 amerykańskich marines, wojska brytyjskie oraz 150 afgańskich żołnierzy i policjantów.

"Wśród rzeczy znalezionych wczoraj wieczorem są dwie lub trzy skrytki z bronią i materiałami do przygotowywania pułapek minowych, moździerze, karabiny maszynowe i lekka broń strzelecka. Operacja jest dziś kontynuowana na terenie, gdzie nieprzyjaciel był obecny. Zamierzamy położyć kres tej obecności" - powiedział rzecznik Ekspedycyjnej Brygady Piechoty Morskiej w Helmandzie, major Bill Pelletier.

bEiFMJCf

Według niego, siły zagraniczne i afgańskie nie poniosły żadnych strat. Rzecznik nie był w stanie podać dokładnej liczby zabitych talibów.

Brytyjski rzecznik wojskowy w Helmandzie poinformował, że wojska brytyjskie zabezpieczają wschodnią flankę natarcia Amerykanów. Ze względu na dobro operacji odmówił podania, ilu brytyjskich żołnierzy bierze w niej udział. (PAP)

dmi/ ap/

5259786

bEiFMJCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)