Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Prezydent przedstawił skład nowego rządu

0
Podziel się

Prezydent i szef rządu Afganistanu Hamid Karzaj przedstawił w
sobotę parlamentowi pełen skład swojego gabinetu - poinformowała agencja AFP, powołując się na
doniesienia afgańskiej telewizji państwowej RTA.

bEgPPpUB

Prezydent i szef rządu Afganistanu Hamid Karzaj przedstawił w sobotę parlamentowi pełen skład swojego gabinetu - poinformowała agencja AFP, powołując się na doniesienia afgańskiej telewizji państwowej RTA.

Każdy z 23 nominowanych ministrów zabierze głos przed izbą niższą i wyższą afgańskiego parlamentu. Następnie parlament będzie głosował nad zatwierdzeniem każdej nominacji. Jak podaje AFP, procedura ta może potrwać kilka dni.

Jeśli parlament wyrazi zgodę, swoje teki zatrzymają kluczowi ministrowie: spraw wewnętrznych Mohammad Hanif Atmar, obrony Abdul Rahim Wardak i finansów Omar Zachilwal. Szanse na zachowanie stanowiska ma również minister ds. kobiet, pani Hosna Banu Ghazanfar.

bEgPPpUD

Według analityków, przedstawienie przez Karzaja nowego rządu to pierwszy test jego intencji, w jaki sposób walczyć z korupcją we władzach Afganistanu.

19 listopada Hamid Karzaj został zaprzysiężony na drugą kadencję prezydencką po wygranej w pierwszej turze wyborów prezydenckich 20 sierpnia i wycofaniu się przed drugą turą jego rywala, byłego szefa MSZ, Abdullaha Abdullaha.

Zwycięstwo 51-letniego prezydenta było kontrowersyjne ze względu na oskarżenia o sfałszowanie wyborów, które pojawiły się po sierpniowym głosowaniu. Jego druga kadencja rozpoczyna się wśród oczekiwań, by wyeliminował korupcję i przywrócił wiarę w legitymację władz po oskarżeniach o sfałszowanie wyborów.(PAP)

cyk/ la/

bEgPPpUJ

5347021, 5347062, 5347074, 5347117, 5347127, arch.

bEgPPpVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)