Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Rozbił się samolot z ponad 40 osobami

0
Podziel się

#
różne dane na temat liczby ludzi na pokładzie, informacja o liczbie cudzoziemców i narodowości
czterech z nich
#

bEgtVVAR

# różne dane na temat liczby ludzi na pokładzie, informacja o liczbie cudzoziemców i narodowości czterech z nich #

17.05. Kabul (PAP/AFP, AP) - Samolot afgańskich linii lotniczych Pamir Airways z 43 lub 44 osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek na trasie z Kunduzu, na północy Afganistanu, do stolicy kraju Kabulu. O katastrofie poinformowało afgańskie MSW. Wśród podróżnych było sześciu cudzoziemców.

Wg różnych źródeł na pokładzie znajdowało się 38 pasażerów i pięciu lub sześciu członków załogi.

bEgtVVAT

Samolotem leciało sześciu cudzoziemców. Ambasada brytyjska w Kabulu potwierdziła, że na pokładzie było trzech Brytyjczyków, a pragnący zachować anonimowość urzędnik Departamentu Stanu USA poinformował, że był tam Amerykanin.

Na razie nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach.

"Mogę potwierdzić, że samolot rozbił się gdzieś na przełęczy Salang" w Hindukuszu - powiedział rzecznik MSW Zemaraj Baszari. Według szefa policji na lotnisku w Kabulu, Mohamada Asifa Dżabara Chila, do katastrofy doszło około 100 km na północ od Kabulu.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną rozbicia się samolotu. Agencja Reutera zwraca uwagę, że w poniedziałek w Kabulu i okolicach padał deszcz, a niebo było zachmurzone.

bEgtVVAZ

Jak dodał rzecznik afgańskiego MSW, do akcji poszukiwawczej włączyły się siły NATO.

Pamir Airways to jeden z trzech największych afgańskich prywatnych przewoźników obsługujących głównie ruch krajowy. (PAP)

mmp/ cyk/ ro/

6252901 6252164 arch.

bEgtVVBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)