Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
19.11.2007 06:51

Afganistan: Siedmiu policjantów zginęło w zamachu

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w bramie budynku administracji państwowej w południowo-zachodnim Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w bramie budynku administracji państwowej w południowo-zachodnim Afganistanie. Na miejscu zginęło siedmiu policjantów, czternastu odniosło poważne obrażenia.

Zamachowiec, który zginął na miejscu zaatakował w mieście Zarandż w prowincji Nimroz rano w poniedziałek, gdy do budynku wchodzili pracujący tam ludzie - poinformował zastępca gubernatora prowincji Maluang Rasuli.

ZOBACZ TAKŻE:
Irak: Zwłoki 35 osób odnaleziono w Bagdadzie
Do ataku doszło w dzień po znalezieniu we wsi Gazak w okręgu Dehrawud w prowincji Uruzgan ciał pięciu zamordowanych przez talibów policjantów.

Policjanci byli torturowani przed śmiercią - obcięto im m.in. ręce i nogi a następnie powieszono na drzewie. Zamordowani policjanci zostali porwani dwa miesiące wcześniej z posterunku w tym samym okręgu.

Wieś Gazak - przyznał przedstawiciel okręgowej policji - pozostaje pod kontrolą talibów. Stacjonuje w niej - powiedział policjant Dżuman Gul Himat - ponad stu bojowników talibskich.

Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz