Notowania

afganistan
08.06.2010 17:10

Afganistan: Spalono wizerunek Benedykta XVI

i-Szarif (PAP/AP) - Afgańczycy, oburzeni doniesieniami na temat działalności ewangelizacyjnej prowadzonej w ich muzułmańskim kraju przez organizacje dobroczynne, spalili we wtorek w mieście Mazar-i-Szarif, na północy Afganistanu, wizerunek papieża Benedykta XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz

*i-Szarif (PAP/AP) - Afgańczycy, oburzeni doniesieniami na temat działalności ewangelizacyjnej prowadzonej w ich muzułmańskim kraju przez organizacje dobroczynne, spalili we wtorek w mieście Mazar-i-Szarif, na północy Afganistanu, wizerunek papieża Benedykta XVI. *

Organizacje Church World Service z siedzibą w USA i Pomoc Kościoła Norweskiego zaprzeczają, jakoby prowadziły nawracanie ludzi na chrześcijaństwo. W ubiegłym tygodniu afgańskie władze zawiesiły ich działalność na czas zbadania oskarżeń zawartych w telewizyjnym doniesieniu.

Ponad tysiąc ludzi przemaszerowało we wtorek przez Mazar-i-Szarif, domagając się zakazu działania w kraju organizacji, które prowadziły nawracanie Afgańczyków. Tłum głośno wyraził swoją aprobatę, kiedy protestujący oblali naftą i podpalili wizerunek papieża. Wznoszono okrzyki "Śmierć Ameryce! Niech żyje islam!".

Zdaniem pracowników organizacji dobroczynnych oskarżenia o prozelityzm zwiększają narażenie ich personelu na atak rebeliantów. (PAP)

klm/ ap/

6389964

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz