Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan spływa krwią. Samobójczy zamach w Kunduzie

0
Podziel się:

Do zamachu nie przyznało się jeszcze żadne ugrupowanie.

Afganistan spływa krwią. Samobójczy zamach w Kunduzie
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEKfFVEB

Wielu ludzi zginęło w ataku przeprowadzonym przez zamachowca samobójcę w Kunduzie na północy Afganistanu - podały miejscowe władze. Wcześniej w sobotę zamachowiec samobójca na rowerze wysadził się w powietrze w Ghazni, zabijając dwie osoby i raniąc 13.

Wśród ofiar zamachu w mieście Kunduz jest dwóch funkcjonariuszy policji, szef wydziału antyterrorystycznego tej prowincji i szef lokalnej drogówki - powiedział rzecznik władz prowincji Kunduz Enajatullah Chalik. Dodał, że _ zabici lub ranni zostali liczni inni policjanci i cywile _.

Bilans ten potwierdził rzecznik policji w prowincji Kunduz, Sajed Sarwar Hussajni. Do zamachu nie przyznało się żadne ugrupowanie. Charakter ataku przypomina inne dokonywane przez talibów, wciąż aktywnych na południu i wschodzie kraju, a także na północnym wschodzie, zwłaszcza w prowincji Kunduz.

bEKfFVED

W piątek zamachowiec wysadził się wraz z samochodem na drodze konwoju NATO w prowincji Kapisa na północny wschód od Kabulu. Zginęło 5 cywilów i 5 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski komandos zginął w Afganistanie Polski żołnierz wojsk specjalnych zginął w Afganistanie - poinformował w środę PAP rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych ppłk Mirosław Ochyra.
Polscy komandosi ujęli groźnego terrorystę Mułła Saeed Rahman należał do najbardziej poszukiwanych przestępców. Podejrzewany jest o ataki na siły afgańskie i ISAF.
To nasi robią w Afganistanie Roman Polko opowiada o tym, co naprawdę dzieje się w bazach wojskowych i poza nimi. Wyjaśnia także czy terroryści to partyzantka.
bEKfFVFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)