Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: Sześciu żołnierzy USA zginęło w katastrofie śmigłowca

0
Podziel się:

#
informacja o przynależności państwowej ofiar i oświadczenie talibów
#

bEsAjILF

# informacja o przynależności państwowej ofiar i oświadczenie talibów #

17.12. Kabul (PAP/AFP,AP,Reuters) - Sześciu żołnierzy NATO zginęło we wtorek w katastrofie śmigłowca na południu Afganistanu - poinformowała międzynarodowa koalicja. Według źródeł amerykańskich ofiary katastrofy to wojskowi USA.

Dowodzone przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie podały, że w sprawie przyczyny katastrofy wszczęto śledztwo. "Według pierwszych informacji w chwili katastrofy w tamtym sektorze nie odnotowano aktywności rebeliantów" - głosi krótkie oświadczenie przekazane mediom.

bEsAjILH

Tymczasem talibowie nieco wcześniej poinformowali, że zestrzelili amerykański śmigłowiec w prowincji Zabul w południowo-wschodniej części kraju. Wicegubernator tej prowincji potwierdził agencji AFP, że doszło tam do katastrofy śmigłowca, ale nie ma dotychczas informacji o ofiarach ani przyczynach wypadku.

To największa od miesięcy liczba ofiar w szeregach sił międzynarodowych w pojedynczym incydencie w Afganistanie.

87 tysięcy żołnierzy służących w ISAF, które przekazały w czerwcu odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju siłom afgańskim, ma zakończyć misję bojową w Afganistanie do końca 2014 roku. (PAP)

ksaj/ ap/

bEsAjILN

15314517 15314478

bEsAjIMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)