Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
talibowie
13.02.2012 10:11

Afganistan: Talibowie poinformowali o śmierci b. ministra obrony

Talibowie poinformowali o śmierci Obaidullaha Achunda, który był ich ministrem obrony w latach 90., kiedy rządzili Afganistanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Talibowie poinformowali o śmierci Obaidullaha Achunda, który był ich ministrem obrony w latach 90., kiedy rządzili Afganistanem. * *Rzecznik Talibów - Zabiullah Mudżahid - ujawnił, że Achund zmarł w 2010 roku w pakistańskim więzieniu.

Achund był jednym z zastępców przywódcy talibów mułły Mohammada Omara. Aresztowano go na początku 2007 roku w pakistańskiej prowincji autonomicznej Beludżystan, graniczącej z Afganistanem. Był wtedy najwyższym rangą przedstawicielem talibów, którego ujęto od czasu upadku ich reżimu w 2001 roku.

Mudżahid powiedział, że Achund zmarł 5 marca 2010 roku w więzieniu w Karaczi i że przyczyną zgonu była choroba serca. Talibowie domagają się od władz Pakistanu szczegółowych informacji na temat jego zatrzymania, uwięzienia i śmierci.

O sytuacji w Afganistanie czytaj w Money.pl
Sposób na talibów. NATO ujawnia szczegóły Zbyt wiele działań NATO w Afganistanie było wykrywanych przez talibów. Przez to ginęli żołnierze.
Stąd ruszają terroryzować Afganistan Terytoria plemienne na północnym zachodzie Pakistanu są wykorzystywane jako bazy wypadowe przez talibów afgańskich.
Chcą pokoju, ale będą dalej zabijać Polityczne skrzydło talibów jest gotowe przystąpić do rozmów o zakończeniu wojny w Afganistanie, ale nie oznacza to, że bojownicy zakończą walkę zbrojną
Tagi: talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz