Notowania

afganistan
18.05.2010 11:45

Afganistan: W zamachu w Kabulu zginęło 6 żołnierzy NATO

# zginęło sześciu żołnierzy NATO, w tym pięciu Amerykanów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# zginęło sześciu żołnierzy NATO, w tym pięciu Amerykanów #

18.05. Kabul (PAP/Reuters,AP,AFP,dpa) - W samobójczym ataku bombowym w Kabulu zginęło we wtorek sześciu żołnierzy NATO, w tym pięciu Amerykanów. Przynależności państwowej szóstego żołnierza nie podano w oświadczeniu sił międzynarodowych ISAF, dowodzonych przez NATO.

Władze Afganistanu informują, że w zamachu zginęło też co najmniej 12 afgańskich cywilów, a 47 zostało rannych. Wcześniej podawano, że w ataku zginęło ponad 20 osób.

Zamachu z użyciem samochodu, wypełnionego materiałami wybuchowymi dokonano na konwój wojsk NATO w silnie chronionej, rządowej dzielnicy stolicy Afganistanu. Wybuch zniszczył pięć pojazdów sił NATO i kilkanaście pojazdów cywilnych.

Do zamachu przyznali się afgańscy talibowie.

"Bierzemy ten atak na siebie. Atak, który był zamachem samobójczym, został przeprowadzony przy użyciu samochodu-pułapki przez naszego mudżahedina" - oświadczył rzecznik talibów. Według niego celem ataku byli "najeźdźcy z NATO".

"Konwój ISAF przejeżdżał w pobliżu, kiedy zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze" - oświadczył przedstawiciel afgańskiej policji.

W dzielnicy Kabulu, w której przeprowadzono zamach, znajdują się m.in. parlament, Muzeum Narodowe, budynki rządowe i szpital przyjmujący zachodnich pacjentów. (PAP)

az/ keb/ ap/

6255156 6256748 6256701

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz