Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Zginęła brytyjska pracowniczka organizacji pomocowej

0
Podziel się

Pracowniczka organizacji pomocowej była przetrzymywana przez
porywaczy od 26 września. Została zabita przez swych porywaczy podczas prób jej odbicia -
poinformował w sobotę brytyjski minister spraw zagranicznych w specjalnym oświadczeniu.

bEgqXJuJ

Pracowniczka organizacji pomocowej była przetrzymywana przez porywaczy od 26 września. Została zabita przez swych porywaczy podczas prób jej odbicia - poinformował w sobotę brytyjski minister spraw zagranicznych w specjalnym oświadczeniu.

Rebelianci porwali 26 września czworo pracowników organizacji pomocowej, w tym jedną Brytyjkę. Linda Norgrove, została wraz ze swymi towarzyszami pojmana przez uzbrojonych napastników, jechała z trzema afgańskimi kolegami dwoma samochodami w prowincji Kuźnar, na północy Afganistanu, gdy wpadli w zasadzkę.

Szef policji w prowincji Kuźnar Khalilullah Zaiyi powiedział, że doszło do starcia policji porywaczami, ci jednak zbiegli.

bEgqXJuL

Przedstawiciel firmy konsultingowej Development Alternatives Inc. z siedzibą w Waszyngtonie Steven O'Connor potwierdził, że porwano pracowników jego instytucji. Firma pracuje nad projektami dla Amerykańskiej Agencji na rzecz Międzynarodowego Rozwoju Afganistanu.

Norgrove Była więziona w północnym Afganistanie od 26 lipca.

AFP podaje, że Brytyjka zginęła w trakcie akcji ratunkowej, ale nie potwierdza informacji, że została zabita przez porywaczy.

Agencje nie podają informacji o losie pozostałych zakładników. (PAP)

bEgqXJuR

fit/

7401253 7401215 arch.

bEgqXJvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)