Notowania

prawa człowieka
11.04.2013 14:00

AI zarzuca ukraińskiej milicji torturowanie aresztantów

Na 115 tysięcy skarg złożonych w ubiegłym roku na zachowanie funkcjonariuszy milicji objęto postępowaniem jedynie 1,5 procent i wszczęto zaledwie 320 spraw karnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Międzynarodowa organizacja praw człowieka Amnesty International zaapelowała do władz Ukrainy, by ukróciły stosowanie przez milicję tortur i nagminne bicie aresztantów. Zażądano utworzenia niezależnego organu do badania przypadków łamania prawa przez milicję.

Amnesty International podkreśla w swym raporcie, że łamiący prawo ukraińscy milicjanci praktycznie pozostają bezkarni. Podaje, że na 115 tysięcy skarg złożonych w ubiegłym roku na zachowanie funkcjonariuszy milicji objęto postępowaniem jedynie 1,5 procent i wszczęto zaledwie 320 spraw karnych.

Według AI z uwagi na ścisłą współpracę prokuratury z milicją trudno wierzyć w obiektywne prowadzenie śledztw w sprawach dotyczących łamania prawa przez milicjantów; sprawy takie są zwykle przez prokuraturę tuszowane.

Czytaj więcej o sytuacji na Ukrainie w Money.pl
Nie chcą by ujawniał sytuację na Ukrainie Własenko usłyszał o zakazie opuszczania kraju od służb granicznych na lotnisku, skąd zamierzał udać się do Strasburga na debatę w Parlamencie Europejskim, dotyczącą sytuacji na Ukrainie.
Wstrząsający raport. Tortury u sąsiada Polski Elektrowstrząsy, duszenie, przystawianie pistoletu do głowy i wieszanie za nogi - to metody stosowane przez ukraińską milicję wobec zatrzymanych.
Pomogą Tymoszenko, jeśli przyzna się do winy _ Kiedy wyrazi skruchę, uzna swą winę, wiele spraw da się rozwiązać. _
Tagi: prawa człowieka, ai, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz