Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akademia Liderów Fundacji im. Pagi: Co to znaczy być liderem w biznesie

0
Podziel się:

Co to znaczy być liderem w biznesie - to pytanie inauguracji VIII edycji
Akademii Liderów Rynku Kapitałowego organizowanej przez Fundację 2065 im. Lesława Pagi. Projekt
obejmuje 2-tyg. zajęcia i staże w spółkach giełdowych i instytucjach rynku finansowego.

Co to znaczy być liderem w biznesie - to pytanie inauguracji VIII edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego organizowanej przez Fundację 2065 im. Lesława Pagi. Projekt obejmuje 2-tyg. zajęcia i staże w spółkach giełdowych i instytucjach rynku finansowego.

"Bycie liderem zobowiązuje. Nie każdy może nim być (...) Liderzy biznesu powinni być elitą moralną i intelektualną, nie tylko biznesową. Nie bójcie się niczego, możecie być najlepsi, wszystko jest przed wami (...) Jedną z najważniejszych cech lidera jest jednak też pokora - lider to ktoś, kto potrafi się uczyć i wyciągać wnioski" - powiedział podczas inauguracji prezes GPW Adam Maciejewski.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski dodał, że "Akademia da uczestnikom przygotowanie merytoryczne, warsztat, narzędzia, podstawy etyki biznesu, entuzjazm. "Potrzebujemy ludzi, którzy będą prawdziwymi liderami - agentami zmiany" - mówił.

Projekt od 2006 roku organizuje Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i spółek giełdowych oraz instytucji polskiego rynku kapitałowego.

Fundacja poinformowała, że w tym roku w projekcie uczestniczy 30 studentów i absolwentów uczelni ekonomiczno-prawniczych w Polsce i na świecie. Dwutygodniowe szkolenia odbywające się w czasie Akademii Liderów Rynku Kapitałowego są uzupełnieniem tradycyjnego modelu kształcenia. Do współpracy przy Akademii zapraszani są specjaliści z najważniejszych firm i instytucji rynku finansowego. Zajęcia z ekspertami uzupełnione są szkoleniami umiejętności miękkich - technik zarządzania, przywództwa, negocjacji i prezentacji, potrzebnych każdemu menedżerowi.

"Akademia została stworzona po to, żeby łączyć ze sobą ludzi, aby mogli się uczyć. Chodzi tutaj zarówno o przekazywanie wiedzy przez doświadczonych ekspertów (...) jak i o naukę wzajemną, inspirowanie się i napędzanie do dalszego działania. Bo każdy musi się rozwijać, nie tylko wy młodzi, ale może i przede wszystkim ci, którzy obecnie wyznaczają kierunki i podejmują strategiczne decyzje" - mówiła podczas inauguracji prezes Fundacji Ewa Paga.

Jakie czynniki decydują o tym, że w tych samych warunkach jedni osiągają sukces, a inni nie? Jaka jest rola lidera, by zastane okoliczności wykorzystać do osiągnięcia sukcesu? Tegoroczni stypendyści w trakcie inauguracji opisywali na przykładzie państw zaliczanych do rynków rozwijających się, jak różne kraje mogą wykorzystać swoje zasoby, by się rozwinąć. Co pomaga, od czego zależy sukces? Dlaczego niektóre kraje przy jednakowych zasobach rozwijają się, a inne nie?

"Polska jako rynek rozwijający się także może się jeszcze wiele nauczyć, a analiza przeprowadzona przez młodych, zdolnych profesjonalistów może być początkiem debaty o kierunku rozwoju kraju" - dodała Ewa Paga.

Co roku do Akademii przyjmowanych jest 30 osób, studentów i absolwentów uczelni ekonomicznych i prawniczych w Polsce i na całym świecie. Udział w Akademii jest całkowicie bezpłatny.

Patronem medialnym projektu jest Polska Agencja Prasowa.(PAP)

dan/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)