Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pisaniu Polemik

0
Podziel się:

Studenci i doktoranci mogą wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Polski
w Pisaniu Polemik. Uczestnicy konkursu będą musieli napisać polemikę do jednego z sześciu tekstów
dotyczących obecnego stanu i przyszłości szkolnictwa wyższego.

Studenci i doktoranci mogą wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pisaniu Polemik. Uczestnicy konkursu będą musieli napisać polemikę do jednego z sześciu tekstów dotyczących obecnego stanu i przyszłości szkolnictwa wyższego.

"Konfrontacje 2010 - Akademickie Mistrzostwa Polski w Pisaniu Polemik" organizuje Fundacja Fundusz Pomocy Studentom we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP.

"To nie jest zabawa na wymyślonych przykładach. Tu chodzi o aktualne i kluczowe problemy, o osobiste przekonania studentów i doktorantów" - podkreślają organizatorzy.

Dodają, że o napisanie tekstów wyjściowych poprosili pięciu autorów znanych z wyrazistych lub kontrowersyjnych poglądów. Studenci i doktoranci mogą polemizować z tekstami: Piotra Pomianowskiego (Studia doktoranckie - pole do uporządkowania), Marcina Chałupki (Student i uczelnia - skazani na konflikt? oraz Student między młotem korporacjonizmu a kowadłem etatyzmu, ale znieczulony "bezpłatnością"), Bartłomieja Banaszaka (Uczelnia jak supermarket?), Tomasza Lewińskiego (Konkurencja w służbie jakości kształcenia) i Roberta Pawłowskiego (Jak dzieci we mgle).

Prace można zgłaszać do 3 listopada, do godz. 23.59. Powinny mieć od 2 tys. do maksymalnie 10 tys. znaków ze spacjami. Długość tekstu nie ma jednak wpływu na ocenę pracy. Jedyną drogą przesłania pracy na konkurs jest wklejenie tekstu polemiki do formularza znajdującego się na stronie www.konfrontacje.edu.pl

Można nadesłać więcej niż jedną polemikę, ale każda musi dotyczyć innego tekstu wyjściowego, a więc maksymalnie może to być sześć prac.

W jury konkursu zasiądą wykładowcy z wydziałów prawa i dziennikarstwa nie biorący udziału w pracach nad żadną z opublikowanych strategii lub założeń do strategii zmian w szkolnictwie wyższym.

Autorzy najlepszych polemik otrzymają tytuły Mistrza oraz pierwszego i drugiego Wicemistrza Polski. Całość lub fragmenty ich prac znajdą się w wydawnictwie książkowym, które będzie głosem studentów i doktorantów w procesie tworzenia strategii rozwoju szkolnictwa wyższego. Nagrody rzeczowe (m.in. laptop i netbook) oraz dyplomy zostaną wręczone w listopadzie podczas uroczystej gali Nagród Środowiska Studenckiego w Warszawie.

Opinie wyrażone w polemikach znajdą się również w raporcie, który trafi do posłów, senatorów, przedstawicieli rządu i innych osób odpowiedzialnych za strategię rozwoju szkolnictwa wyższego.(PAP)

ekr/ agt/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)