Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja
25.02.2006 18:02

Akcja celników i policjantów na łódzkim bazarze

(dochodzą nowe szczegóły)

Podziel się
Dodaj komentarz

*(dochodzą nowe szczegóły) *

25.2.Łódź (PAP) - Ponad 7 tysięcy płyt CD i DVD z nielegalnymi programami komputerowymi, filmami i muzyką, podrobionych kosmetyków, skradzionych radioodtwarzaczy oraz telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci i celnicy podczas sobotniej akcji przeprowadzonej na największej łódzkiej giełdzie, odbywającej się w weekendy na stadionie przy al. Unii.

Zatrzymano 25 osób, w tym jedną poszukiwaną listem gończym. "W zależnościom od rodzaju popełnionego czynu zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty paserstwa, naruszenie praw autorskich, bądź podrabiania znaków towarowych. Grożą im kary od 2 do 5 lat pozbawienia wolności" - poinformował PAP rzecznik łódzkiej policji podinsp. Tomasz Klimczak.

W antypirackiej akcji wzięło udział ponad 300 policjantów oraz kilkudziesięciu celników z Łodzi, Warszawy i Poznania. Wszystko rozpoczęło się ok. 9 rano, gdy na teren giełdy przy al. Unii weszli policjanci i celnicy w cywilu. Mieli za zadanie rozpoznać sytuację, ustalić, gdzie stoją osoby handlujące pirackim płytami, kosmetykami i kradzionym sprzętem elektronicznym.

Po kilkunastu minutach oddziały prewencji otoczyły stadion i przystąpiono do kontroli handlujących i zabezpieczania nielegalnego towaru. Niektórzy handlarze na widok policjantów porzucili swój towar na stoiskach; zabezpieczono m.in. porzucony samochód wypełniony sprzętem elektronicznym.

Większość zabezpieczonego towaru to pirackie płyty CD i DVD; 2 tysiące płyt zostało porzuconych przez handlarzy. Zarekwirowano także podrobione kosmetyki znanych firm, skradzione radioodtwarzacze samochodowe i telefony komórkowe. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych ujawniono także 6 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem.

"Łódzcy policjanci i celnicy planują kolejne tego typu wspólne akcje" - dodał rzecznik policji. (PAP)

szu/ itm/

Tagi: akcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz