Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcja ratunkowa w Tatrach. Szukają 21-latka

0
Podziel się

Wrocławianin zaginął 28 grudnia. Do akcji poszukiwawczej włączono śmigłowiec.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Szukają 21-latka
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)
bDIfEeth

**Kilkunastu ratowników TOPR poszukuje w Tatrach 21-letniego turysty z Wrocławia, który zaginął 28 grudnia. Do akcji poszukiwawczej włączono śmigłowiec.

Ratownicy koncentrują poszukiwania w rejonie Orlej Perci i Giewontu. Jak poinformował dyżurny ratownik TOPR, Tomasz Wojciechowski, rejon poszukiwań jest rozległy, gdyż nie ma precyzyjnych informacji, gdzie mógł się udać turysta.

Z informacji, które dotarły do ratowników, wynika, że turysta nie wybierał się na Rysy. Wiadomo natomiast, że dotarł w okolice Giewontu, później ślad po nim zaginął. Telefon wrocławianina, który jest wyłączony, loguje się w Tatrach. W górskich schroniskach nie ma żadnej informacji o zaginionym.

bDIfEetj

21-latek wybrał się w Tatry najprawdopodobniej sam. Ostatni kontakt z turystą był 28 grudnia. O zaginięciu mężczyzny rodzina poinformowała w sobotę policję, a ta z kolei górskich ratowników.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. W wyższych partiach gór warunki turystyczne są trudne, szlaki są pozawiewane śniegiem, miejscami utworzyły się duże zaspy. W wielu miejscach śnieg jest zmrożony i bardzo twardy. Szlaki w większości są nieprzetarte.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t87865.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/23;helikoptery;dla;lpr;dotra;do;konca;roku,60,0,731196.html) 23 helikoptery dla LPR dotrą do końca roku Zakup wszystkich śmigłowców i symulatora lotu kosztuje 495 mln zł.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/122/115578_box.jpg ) ] (http://menstream.pl/ludzie-rozrywka/serial-ratownicy-to-calkowita-fikcja,0,705811.html) Serial "Ratownicy" to całkowita fikcja Lawina, śnieżyca czy ciemna noc, dla ratowników górskich to nie ma znaczenia. Jest wezwanie trzeba ruszać. Podczas akcji nie ma miejsca na uleganie emocjom - mówi Mariusz Rogus, ratownik TOPR
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t115286.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;szukaja;polskich;alpinistow;smiglowce;w;akcji,84,0,703828.html) Znów szukają polskich alpinistów. Śmigłowce w akcji Opadła mgła i ratownicy ruszyli na szczyt.
bDIfEetK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)