Notowania

casa
15.04.2011 17:24

Akt oskarżenia po katastrofie w Mirosławcu?

Śledztwo w sprawie tragedii samolotu wojskowego CASA ma zakończyć się jeszcze w kwietniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przemyslaw Blueshade Idzkiewicz <br /> CC/Wikipedia)

*Jeszcze w kwietniu Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zamierza zakończyć śledztwo w sprawie katastrofy samolotu CASA, do której doszło w styczniu 2008 roku. *

Jak powiedział rzecznik prokuratury ppłk Sławomir Schewe, obecnie trwa zapoznawanie stron z aktami sprawy. - _ Śledztwo jest przedłużone do 23 kwietnia. Jeśli nie wpłynie do nas nic, co zmusiłoby prokuraturę do jego ponownego przedłużenia, zakończymy śledztwo i na konferencji prasowej poinformujemy o sposobie jego zakończenia _ - powiedział Schewe.

Dodał, że do czasu zakończenia śledztwa nie powinno być decyzji o stawianiu zarzutów kolejnym osobom w tej sprawie. Obecnie zarzuty postawione mają dwie osoby. Porucznik Adam B., były kontroler zbliżania i precyzyjnego podejścia w Wojskowym Porcie Lotniczym w Mirosławcu usłyszał zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Grożą mu trzy lata więzienia.

Zarzuty usłyszał też ppłk Leszek L., ówczesny dowódca 13. eskadry lotnictwa transportowego z Krakowa. Jest on podejrzany o nieumyślne niedopełnienie obowiązków. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń Superwizjera TVN wynika, że prokuratura chce zamknąć śledztwo aktem oskarżenia przeciwko obu tym osobom.

Wojskowy samolot transportowy CASA C-295M rozbił się 23 stycznia 2008 r. w Mirosławcu (Zachodniopomorskie). Maszyna wykonywała lot na trasie Okęcie - Powidz - Krzesiny - Mirosławiec - Świdwin - Kraków. Rozwoziła uczestników konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP. Zginęło wtedy 20 lotników - czteroosobowa załoga i 16 oficerów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t87143.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;zarzuty;dla;kontrolera;z;miroslawca,226,0,784354.html) Nowe zarzuty dla kontrolera z Mirosławca Usłyszał zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rodziny;ofiar;casy;poszly;do;sadu,185,0,753593.html) Rodziny ofiar CASY poszły do sądu Chcą odszkodowań, ale _ MON traktuje je marginalnie _ - mówi ich pełnomocnik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t16920.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bliscy;ofiar;katastrofy;casy;dostana;po;250;tys;zl,0,0,785920.html) Bliscy ofiar katastrofy CASY dostaną po 250 tys. zł Ugoda z MON nie zamyka rodzinom dochodzenia przed sądami dalszych odszkodowań.
Tagi: casa, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz