Notowania

wiadomości
04.05.2011 10:14

Aktywa OFE wzrosły w kwietniu o 5,9 mld zł do 234,6 mld zł

Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w kwietniu o 5,9 mld zł do poziomu 234,6 mld zł - poinformowały w środowym raporcie Analizy Online.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w kwietniu o 5,9 mld zł do poziomu 234,6 mld zł - poinformowały w środowym raporcie Analizy Online.

"W kwietniu wartość środków zgromadzonych na otwartych kontach emerytalnych zwiększyła się po raz trzeci z rzędu osiągając rekordowy poziom 234,6 mld zł. W porównaniu do marca, oznacza to wzrost o 5,9 mld zł, czyli o 2,6 proc. Kwietniowy przyrost aktywów był zatem relatywnie duży biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich 2 lat, aktywa OFE rosły średnio miesięcznie o 2,0 proc." - napisano w raporcie.

Na wzrost aktywów największy wpływ miały rekordowe transfery z ZUS.

"Największy wpływ na kwietniowy przyrost wartości aktywów miały przelewy z ZUS, których wartość wyniosła ponad 3,1 mld zł. Tym samym, w ujęciu miesięcznym, był to największy przelew w dotychczasowej historii drugiego filara w Polsce. Co ciekawe, dokładnie rok temu padł wcześniejszy rekord i wówczas ZUS przekazał do OFE 3,0 mld zł. W sumie od początku tego roku na nasze konta emerytalne wpłynęło prawie 8,3 mld zł, czyli o 8,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego" - napisano.

"Warto jednak zauważyć, że już od czerwca, wpłaty klientów do funduszy emerytalnych będą znacznie mniejsze, gdyż składka przekazywana do OFE spadnie z dotychczasowego poziomu 7,3 proc. wynagrodzenia brutto, do 2,3 proc." - dodano.

jru/ jtt/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz