Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Al-Dżazira oskarżyła władze Egiptu o zakłócanie jej sygnału

0
Podziel się

Katarska telewizja Al-Dżazira zamieściła na swojej stronie internetowej
oświadczenie, w którym "kategorycznie stwierdza", iż władze Egiptu celowo zagłuszają jej sygnał
satelitarny, przez co kilka razy stacja była zmuszona do zmiany częstotliwości nadawania.

bErjhxpN

Katarska telewizja Al-Dżazira zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym "kategorycznie stwierdza", iż władze Egiptu celowo zagłuszają jej sygnał satelitarny, przez co kilka razy stacja była zmuszona do zmiany częstotliwości nadawania.

Oświadczenie pojawiło się w internecie w środę, dzień po tym, jak egipski sąd nakazał wstrzymanie nadawania przez lokalny oddział Al-Dżaziry oraz trzy inne stacje.

"Na podstawie szeroko zakrojonych badań niezależni eksperci określili źródło zagłuszania i ustalili, gdzie się ono znajduje i kto jest za to odpowiedzialny" - głosi oświadczenie katarskiej telewizji. Zakłócenia płynęły z kilku miejsc na wschód i zachód od Kairu, gdzie znajdują się obiekty wojskowe.

bErjhxpP

W jednym z tych miejsc, przy autostradzie Kair-Suez, są "duże instalacje wojskowe", a przyległy budynek jest wyposażony w anteny satelitarne i wieżę telekomunikacyjną - wyjaśnia Al-Dżazira. Według jej ekspertów płynące stąd zagłuszanie rozpoczęło się 7 lipca i wciąż trwa, jego celem są kanały Al-Dżaziry nadawane za pośrednictwem satelitów Nilesat.

Stacja wskazała, że musiała kilkakrotnie zmieniać częstotliwości, by umożliwić widzom odbieranie kanałów informacyjnych i sportowych.

Sąd egipski nakazał we wtorek wstrzymanie nadawania przez lokalny oddział Al-Dżaziry oceniając, iż działał on nielegalnie. W zeszłym tygodniu trzy egipskie ministerstwa wydały oświadczenie, w którym relacje telewizji Al-Dżazira Mubaszer Misr uznano za "zagrożenie narodowe".

Mubaszer Misr obszernie relacjonowała protesty Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie po obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego. W ostatnich tygodniach stacja zaczęła nadawać przesłania ukrywających się członków Bractwa, poszukiwanych przez władze.

bErjhxpV

Władze Kataru popierały Mursiego; sama Al-Dżazira zapewniła w oświadczeniu, że zarzuty o stronniczość są bezpodstawne i że nie opowiada się ona za żadną partią polityczną. (PAP)

awl/ ap/

int.

bErjhxqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)