Notowania

al-kaida
20.03.2013 07:46

Al-Kaida poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika

Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tack Julien/ABACA/EAST NEWS)
Francuscy żołnierze w Mali

Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała mauretańska agencja Prasowa ANI powolując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.

Według tego źródła, Francuz Philippe Verdon został ścięty 10 marca w odpowiedzi na niedawną interwencję wojsk francuskich na północy Mali.

_ - Prezydent Francji (Francois) Hollande jest odpowiedzialny za życie innych zakładników francuskich _ - cytuje agencja ANI wypowiedź rzecznika Al-Kaidy Maghrebu Islamskiego (Aqmi).

Verdon był jednym z dwóch francuskich zakładników uprowadzonych w listopadzie 2011 w mieście Hombori, na północy Mali. Według rodziny, Verdon przybył do Mali w sprawach biznesowych. Uprowadzono go z hotelu. W sierpniu ub. r. Verdon mówił w nagraniu wideo umieszczonym na jednej z mauretańskich stron internetowych o _ trudnych warunkach _, w jakich był przetrzymywany.

Rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych Philippe Lalliot odmówił potwierdzenia informacji o egzekucji Verdona i oświadczył, że informacja ta _ jest weryfikowana _.

Czytaj więcej w Money.pl
Poufny list Al-Kaidy. Zmieniają taktykę na... Agencja Associated Press pisze dzisiaj z Timbuktu, że natrafiła tam na poufny list, w którym wysoki rangą dowódca Al-Kaidy przedstawia strategię opanowywania północnego Mali.
Mali to początek. Gdzie uderzą terroryści? Poniedziałkowy New York Times zwraca uwagę, że ofensywa ekstremistów w Algierii i Mali stwarza poważny problem dla Stanów Zjednoczonych.
Walka z dżihadem obiera nowe fronty Zachód musi współpracować z regionalnymi mocarstwami, by stawić czoło nowym frontom dżihadu w Mali, Syrii i Jemenie - pisze dziś Financial Times.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz