Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Al-Kaida poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika

0
Podziel się

Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali.

Francuscy żołnierze w Mali
Francuscy żołnierze w Mali (Tack Julien/ABACA/EAST NEWS)
bCYYXTIR

Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała mauretańska agencja Prasowa ANI powolując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.

Według tego źródła, Francuz Philippe Verdon został ścięty 10 marca w odpowiedzi na niedawną interwencję wojsk francuskich na północy Mali.

_ - Prezydent Francji (Francois) Hollande jest odpowiedzialny za życie innych zakładników francuskich _ - cytuje agencja ANI wypowiedź rzecznika Al-Kaidy Maghrebu Islamskiego (Aqmi).

Verdon był jednym z dwóch francuskich zakładników uprowadzonych w listopadzie 2011 w mieście Hombori, na północy Mali. Według rodziny, Verdon przybył do Mali w sprawach biznesowych. Uprowadzono go z hotelu. W sierpniu ub. r. Verdon mówił w nagraniu wideo umieszczonym na jednej z mauretańskich stron internetowych o _ trudnych warunkach _, w jakich był przetrzymywany.

bCYYXTIT

Rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych Philippe Lalliot odmówił potwierdzenia informacji o egzekucji Verdona i oświadczył, że informacja ta _ jest weryfikowana _.

bCYYXTJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)