Notowania

Al-Kaida potępia Bractwo Muzułmańskie i wzywa do walki

Jeden z przywódców irackiego odgałęzienia Al-Kaidy, Abu Mohammed al-Adnani, wezwał Egipcjan, Syryjczyków i Irakijczyków do walki z armiami ich krajów i potępił Bractwo Muzułmańskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jeden z przywódców irackiego odgałęzienia Al-Kaidy, Abu Mohammed al-Adnani, wezwał Egipcjan, Syryjczyków i Irakijczyków do walki z armiami ich krajów i potępił Bractwo Muzułmańskie, zarzucając mu, że jest _ świecką partią pod przykrywką islamu _.

W zamieszczonym w internecie przesłaniu audio Adnani, rzecznik Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, skrytykował Bractwo, wytykając mu dążenie do władzy przez demokrację. - _ Czczą władzę i parlamenty, ich dżihad jest walką o demokrację, a nie w imię Boga - powiedział. - Jeśli zdobycie władzy wymaga pokłonienia się przed diabłem, uczynią to bez wahania _.

Armia egipska obaliła na początku lipca prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego. Bractwo wezwało do protestów, akcentując, że powinny być pokojowe. 14 sierpnia siły wspieranego przez wojsko nowego rządu przystąpiły do rozpędzania demonstracji zwolenników Mursiego. Zginęły setki ludzi.

Adnani wezwał Egipcjan, Syryjczyków i Irakijczyków, by _ wyrzekli się pokojowych apeli, chwycili za broń i przyłączyli się do dżihadu w imię Boga _, a egipskich żołnierzy do _ okazania skruchy i dezerterowania _.

Siły zbrojne w państwach arabskich nazwał _ armiami ciemiężycieli _, _ renegatami _ i _ niewiernymi _. Wojsku egipskiemu zarzucił, że _ próbuje zapobiec rządom Boga i ustanowić świeckie zasady _.

Czytaj więcej w Money.pl
Sojusznik Al-Kaidy przyznał się do zamachów Tylko w zeszłym tygodniu w zamachach i strzelaninach zginęło ponad 100 osób. W lipcu było to ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.
Egipt: Proces przywódców Bractwa Muzułmańskiego odłożony Proces rozpoczął się dziś rano w Kairze, ale ze względu na nieobecność oskarżonych, został natychmiast odłożony.
Al-Kaida oskarża Hezbollah. Grozi zemstą W oświadczeniu zamieszczonym na stronach internetowych Al-Kaida Islamskiego Maghrebu zagroziła też Hazbollahowi akcją odwetową.
Tagi: bractwo muzułmańskie w egipcie, al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz